Rīgā Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Latvijā no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

15.oktobrī no plkst. 10.00-14.00 Radisson Blue Latvija hotel&spa centre norisināsies interaktīvā diskusija Rīgas skolu 8.-12.klašu jauniešiem , kuras fokusā būs nākotnes profesijas. Pasākumā visas dienas garumā jauniešiem būs iespēja dzirdēt un redzēt dažādu nozaru viedokļu līderus. Visu diskusiju video būs pieejami Rīgas domes Izglītības un kultūras departamenta sociālajos tīklos.

Pasākuma programma

Diskusijā ar jauniešiem par nākotnes tehnoloģijām un karjeru piedalīsies Jānis Palkavnieks (Draugiem.lv group runasvīrs), Anete Ozoliņa (influencere, zīmola Paradimodi radītāja), Sergejs Frolovs (SIA BŪVUZRAUGI LV būvinženieris), Gvido Puķe (bezpilotu gaisa kuģu pilots), Madara Grinvalde ( Cert.lv sabiedrisko attiecību vadītāja), Dana Ludviga (.LV reģistra (NIC) mārketinga un komunikācijas vadītāja), un Lauma Sīle (nodibinājuma TechChill projektu vadītāja). Tāpat pasākuma dienā konsultācijas par tālākizglītību sniegs dažādu augstskolu pārstāvji, kuri piedalīsies pasākumā ar informatīvajiem stendiem.

Balstoties uz darba devēju pieprasījumu nākotnes prasmēm un kompetencēm, ir skaidrs, ka jauniešiem gan skolās, gan ģimenēs ir jāmāca un jāattīsta digitālās prasmes, pašiniciatīva, kritiskā domāšana, zināšanu sintēze, jaunrade, radošums, spēja mācīties arvien jaunas lietas un sociālās prasmes. Līdz ar karjeras dienu diskusiju īstenošanu, jauniešiem izkristalizēsies nākotnes profesiju tendences un  radīsies priekšstats par šo profesiju apgūšanu un reālo darbību.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļas pasākumos šogad iesaistījušās 110 Latvijas pilsētas un novadi un tajās esošās izglītības iestādes. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.