Rīgā notiks forums “Veiksmes stāsti ceļā uz rītdienas izaicinājumiem: no prakses uz lietpratību”

Rīgā notiks forums “Veiksmes stāsti ceļā uz rītdienas izaicinājumiem: no prakses uz lietpratību”

Īstenojot valsts izvirzīto kompetenču izglītības iedzīvināšanu skolās un Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, 10. maijā plkst. 9.30 Rīgā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā (Jelgavas iela 3), notiks forums “Veiksmes stāsti ceļā uz rītdienas izaicinājumiem: no prakses uz lietpratību”.

“Apmeklējot skolas un tiekoties ar skolotājiem, kuri īsteno projekta aktivitātes, secinām, ka skolotāji ir radījuši daudzus jaunus, interesantus risinājumus individuālās pieejas mācību sasniegumu attīstīšanai un ieviešanai reālajā skolas vidē. Līdz šim individuālās pieejas mācību sasniegumu attīstīšana ir bijis teorētisks koncepts, kuru pedagogi iedzīvinājuši izglītības procesā, radot savu labo praksi un veiksmes stāstus. Divu mācību gadu laikā ir realizēti unikāli, katrai skolai piemēroti pasākumi un inovatīvas interešu izglītības programmas, kuru rezultātā ir uzlabojusies bērnu mācību motivācija un sasniegumi”, stāsta Rīgas skolu projektu koordinatore Zane Doniņa.

Foruma dalībniekiem būs iespēja dzirdēt Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA” Radošā biznesa inkubatora vadītājas Ivetas Cīrules stāstījumu “Atvērtā inovācija – Kas, Kāpēc, Kā?”. Tāpat klātesošie varēs uzklausīt vairāku Rīgas skolu veiksmes stāstus, pieredzi, pielietoto inovāciju, labākos sadarbības modeļus un uzzināt par jaunajiem izaicinājumiem ceļā uz kompetenču izglītību.

Pasākuma laikā ikviens interesents varēs vērot galvaspilsētas skolu praktiskos demonstrējumus un iekārtotās izstādes, kā arī iesaistīties domapmaiņā par kompetenču izglītības ieviešanu skolu ikdienā.

Skolotāji, skolu administrāciju pārstāvji varēs uzklausīt arī Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” lektora Rolanda Ozola referātu “Izaicinājumi rītdienai – skolēnam, skolotājam, skolai”.

Forumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Papildinformācija pieejama pa tālruni 67181395, mob. 29223971.