Foto

Rīgas 21. vidusskola – Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola

2017./2018. mācību gadā Rīgas 21.vidusskola ieguva “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” statusu.

Milzīgu atbalstu un motivāciju deva Eiropas Parlamenta birojs Latvijā: skolotājiem un skolēniem organizēja tikšanos, sniedza metodisku atbalstu, piedāvāja izstrādātos mācību materiālus un veicināja skolu sadarbību. Pēc padoma vai ar jautājumu varējām droši vērsties gan pie koordinatoriem no EPB, gan pie kolēģiem no programmā iesaistītajām skolām.

Jaunu radošuma devu un spēku rīcībai deva semināri, kuros skolotājiem un skolēniem bija iespēja tikties ar sabiedrībā populāriem cilvēkiem, ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem un saviem kolēģiem. 

Ieinteresēt, iedrošināt, iesaistīt skolēnus uzzināt vairāk par ES, Eiropas Parlamentu un tā darbību – tie bija galvenie uzdevumi, kurus pildīja skolotāji, strādājot ar vidusskolēniem dažādos mācību priekšmetos. Piemēram, tika novadītas klases stundas par ES dalībvalstīm, mācību stundās angļu valodā sprieda par ES vērtībām, latviešu valodā – uzzināja par EP deputātiem no Latvijas, ķīmijā – par ES politiku dabas aizsardzības jomā un likumiem, vēsturē un sociālajās zinībās - par ES iestādēm un to darbu. Krievu valodas stundās tika rīkotas debates “ES progresīvās un konservatīvās vērtības” - 10. un 12. klašu skolēni aizstāvēja savas idejas, argumentus sagatavojot patstāvīgi, analizējot atrasto informāciju. Skolēni ar interesi iesaistījās Eiropas Dienas pasākuma organizācijā un aktivitātēs. Visās skolēnu grupās daudzi kārtoja Eiropas eksāmenu un arī motivēja savus draugus un vecākus piedalīties tajā.

Nākamgad plānojam turpināt strādāt programmas ietvaros, ļaujot skolēniem līdzdarboties un kļūt par aktīviem sabiedrības pilsoņiem, kuri prot pamatot savu viedokli.

 

Informācija: Rīgas 21. vidusskola.
             

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit