Rīgas Ostvalda vidusskola viesojas Dino Zoo pasaulē

2018.gada 18. aprīlī Rīgas Ostvalda vidusskolas 5.a, 5.b, 5.c klašu skolēni projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros viesojās Dino Zoo pasaulē, kur uzzināja daudz jauna par dažādajām profesijām, kas saistītas ar dzīvniekiem.

Jo īpaši aktīvi un ar labām priekšzināšanām bija 5.a klases skolēni, kuri zināja kas ir kinelogs un grūmers. Skolēniem bija iespēja redzēt Grūmeru un kinelogu darba vidi, jo Dino Zoo pasaule piedāvā plašas iespējas it visam, kas saistīts ar dzīvniekiem.

Sākotnēji skolēni uzzināja kā vispār dalās dzīvnieki pēc to aprūpes, kā arī kāda atbildība ir dzīvnieciņa turēšana mājās, kādas kļūdas nepieļaut, izvēloties mājdzīvnieku, tāpat arī ar ko nodarbojas veikala vadītāja un pārdevēji- konsultanti, ka ir dzīvnieku “auklītes”, jeb kopēji.

Pēc tam skolēni devās apskatīt dzīvnieku frizētavu, uzzinot ka suņu grūmers tiek galā ar suņu frizēšanu viens pats, bet daudz sarežģītāk ir kaķu grūmeriem, jo tad dzīvnieciņam jāvelk speciāla maska un strādā jau 2 profesionāļi. 5.b un 5.c klasei ļoti paveicās, ka redzēja pašu darba procesu un varēja aprunāties ar suņu grūmeri, uzzināt kāpēc ir tik dažādas ķemmes un šķēres nepieciešamas un ar ko atšķiras fēns dzīvniekiem no mums pierastā.

Pēc tam visi devāmies uz Dino Zoo pasauli, kur uzzinājām par kinologa un hendlera profesijām. Patīkams pārsteigums, ka daļa skolēnu zināja par kinologa profesiju, suņu skolu. 5.a klasei veicās, ka ceļā uz arēnu, sastapa kucēnu, kurš devās uz treniņu, uzzinot kāpēc laba komunikācija un paklausības dresūra ir tik svarīga izstāžu suņiem no pašas saimnieces. Lai process būtu aizraujošāks, skolēni pārbaudīja skaņas slāpētājus arēnā, kārtīgi izkliedzoties, pirms došanās uz klīniku, kur jāuzvedas īpaši klusi.

Dzīvnieku aptiekā un klīnikā skolēni uzzināja par farmaceita profesiju, redzot viņu darba vietu un pienākumus, tai skaitā izliekot preci un konsultējot klientus par medikamentiem. Klīnikā skolēni sastapa galveno ķirurgu, varēja uzdot jautājumus par operācijām un procedūrām, kā arī paviesojās dzīvnieku rentgena kabinetā.

Nemazāk aizraujoši bija uzzināt par ihtiologa darbu, apkopjot akvārijus un specializējoties ūdens dzīvniekos. Pabijām veikala akvāriju apkopes telpās, apskatot tos no aizmugures, uzzinot kā tie tiek kopti un kam tiek pievērsta uzmanība.

Terārijos skolēni redzēja eksotiskos reptiļus, par kuriem atbild herpetologs. Veikala vadītāja ļāva arī pataustīt hameleonu un bruņurupuci.

Noslēgumā skolēni apskatīja lielāko okeāna akvāriju Baltijā, kur uzzināja par riffa dzīvi.

Viesošanās Dino Zoo pasaulē sagādāja daudz prieka, tika uzzināts daudz jauna, kā arī skolēni labāk iepazina sarežģīto dzīvnieku kopšanas pasauli un dažādās iespējas tajā strādāt.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit