Foto

Rīgas Ostvalda vidusskolas audzēkņi iesaistās karjeras pasākumos

Rīgas Ostvalda vidusskola dalās pieredzē ar skolā īstenotajiem karjeras atbalsta pasākumiem, kuri notikuši projektā "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Viesošanās Restorānu servisa skolā

Februārī Rīgas Ostvalda vidusskolas 8.klašu skolēni viesojās Restorānu servisa skolā, iepazīstot sabiedriskās ēdināšanas profesijas specifiku un viesmīlības nozarē strādājošo ikdienu. Ciemošanās laikā skolēni uzzināja Restorānu skolas piedāvājumu un izglītības iespējas viesmīlības un ēdināšanas jomā.

Jauniešiem bija unikāla iespēja redzēt pavāru, konditoru, bārmeņu mācību vidi - restorāna virtuvi, pašu restorānu, kur praktizējas topošie speciālisti, kā arī kopīgi darboties ar speciālistiem: pavāru, konditoru, bārmeni. Skolēni kopīgi apguva uzkodu gatavošanas būtību un darba instrumentus, aprunājās ar pavāru, kuram varēja uzdot visus sev interesējošos jautājumus. Ļoti aizraujošā profesija - konditors, ļāva skolēniem praktizēties desertu gatavošanā un izprast, kā vizuālais noformējums ietekmē gala rezultātu un cik ļoti svarīgi ir pasniegt ne tikai garšīgu, bet arī estētiski skaisti noformētu desertu, lai sagādātu prieku klientiem. Jaunieši paši centās pagatavot krēmu un dekorēt, iztaujājot konditoru par viņa darba specifiku. Tā pat skolas audzēkņiem bija iespēja gūt priekšstatu par bārmeņa profesiju, kopīgi gatavojot veselīgu augļu kokteili. Kā atzīst karjeras konsultants, skolēni lietderīgi pavadīja laiku specializētajā profesionālās izglītības iestādē, paplašinot savu redzes loku un iepazīstot tik interesantas un radošas, kā arī populāras profesijas - pavārs, konditors un bārmenis.

Izglītības izstāde “Skola 2020”

Skolas 11. un 12. klašu jaunieši 28.februārī devās apmeklēt lielāko izglītības iespēju izstādi Latvijā "Skola 2020", kurā ikvienam bija iespējas uzzināt par sev interesējošajām izglītības iestādēm Latvijā, kā arī uzzināt par izglītības iespējāmārvalstīs. Tāpat varēja iegūt informāciju par pieredzes apmaiņas programmām un  brīvprātīgo darba iespējām pēc skolas beigšanas. Jaunieši bija iespēja aprunāties ar mācībspēkiem, studentiem, kā arī saņemt konsultācijas no dažādiem speciālistiem. Izglītības izstāde “Skola” ik gadu piedāvā arī plašu informāciju par sagatavošanās kursiem un interešu izglītības iespējām.

Karjeras ABC

Martā 9. klašu izglītojamajiem noritēja praktisks seminārs “Karjeras ABC”, kurā skolēni uzzināja par karjeras veidošanas principiem, iedvesmojās no dažādiem veiksmes stāstiem un izmēģināja praktiskus uzdevumus. Pēc pasākuma jaunieši sniedza labas atsauksmes par pasākumu un daudzi atzina, ka guvuši vērtīgu informāciju.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit