Foto

Rīgas skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības

2019.gada 9.maijā aizvadītas Rīgas skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības, kuras katru gadu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments organizē  sadarbībā ar biedrību  "Latvijas Sarkanais Krusts’’. Jau ceturto reizi sacensības norisinājās Rīgas Mūzikas internātvidusskolā.

Šogad 25.aprīlī notika sacensību atlases posms, kurā kopā piedalījās 28 komandas. Katra komanda zināšanas un prasmes izlozes kārtā parādīja praktiskās darbībās atdzīvināšanas prasmēs uz manekena un imitētos nelaimes gadījumos dažādās situācijās, pēc kā tika noteiktas 8 labākās komandas pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās, kuras 9.maijā startēja fināla sacensībās. Finālā komandas pārbaudīja savas prasmes un zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā 2 teorētiskos un 6 praktiskajos etapos ar vairākiem cietušajiem, kuros ar grimētāju un statistu palīdzību bija atveidoti dažādi nelaimes gadījumi. Darbība norisinājās dažādās imitētās situācijās ar nelaimes gadījumiem, piemēram, telšu pilsētiņā, ķīmijas stundā, virtuvē, auto avārijā, remontdarbnīcā.

Atpūtai informatīvajā etapā komandām bija iespēja uzzināt vērtīgu informāciju un apskatīt pirmās palīdzības aptieciņas saturu, kuras ir zemessargu aprīkojumā un izmēģināt to pielietot praktiski.

Pamatskolu vecuma grupas labākās komandas:
Rīgas 15.vidusskola
Āgenskalna Valsts ģimnāzija
Rīgas Juglas vidusskola

Vidusskolu vecuma grupas labākās komandas:
Rīgas 15.vidusskola
Āgenskalna Valsts ģimnāzija
Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Sirsnīgi sveicam sacensību uzvarētājus - Rīgas 15.vidusskolas komandas gan pamatskolu, gan vidusskolu vecuma grupās ar skolotāju  Nataļju Borodaju.

Paldies visiem komandu dalībniekiem, medicīnas māsām un skolotājiem par ieguldīto darbu sagatavošanās posmā un sacensību laikā!

Īpašs paldies Rīgas Mūzikas internātvidusskolas kolektīvam un direktorei Vēsmai Grugulei, Latvijas Sarkanā Krusta Pirmās palīdzības un Ārkārtējo situāciju programmas vadītājai  Ilonai Lustei par sadarbību sacensību organizēšanā un veiksmīgā norisē!

Ilze Kondratjuka, Izglītības atbalsta nodaļas galvenā speciāliste - eksperte
Attēlā: Rīgas 15.vidusskolas komanda - 1.vieta pamatskolas vecuma grupā un 1.vieta vidusskolu grupā -  absolūtie čempioni

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit