Rīgas Valsts tehnikumam 100

2019. gada decembrī Rīgas Valsts tehnikums svinēs savu simto jubileju. Mūsu valsts pastāvēšanas sākumposmā dibinātā mācību iestāde bija pamats vidējās tehniskās izglītības attīstībai Latvijā.

Simt gadu laikā tehnikums sagatavojis daudzus tūkstošus labi izglītotu speciālistu, kuru profesionālā un sabiedriskā darbība devusi lielu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un kultūrā un veicinājusi Latvijas starptautisko atpazīstamību.

Pateicoties Eiropas finansējumam, pēdējo gadu laikā uzcelts Praktisko mācību centrs un dienesta viesnīca. Lieli līdzekļi ieguldīti modernu iekārtu iegādei profesionālo mācību nodrošināšanai, telpu remontam un Pieaugušo izglītības centra izveidei. Ciešā sadarbībā ar darba devējiem Rīgas Valsts tehnikums aktīvi realizē darba vidē balstītas mācības. Laba sadarbība ar pašvaldībām nodrošina attīstību tehnikuma teritoriālajās struktūrvienībās.

2019. gada 13. decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Rīgas Valsts tehnikuma 100. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums, kurā tiek aicināti piedalīties absolventi, tehnikuma sadarbības partneri, kā arī bijušie un esošie skolotāji un darbinieki.

Rīgas Valsts tehnikums var lepoties ar 100 gados sasniegto. Tā audzēkņi gūst panākumus nacionālajos un starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos. Vairāku tehnikuma skolotāju darbu ar Atzinības rakstu novērtējis Ministru kabinets, daudziem pateicību par izcilu darbu izteikusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Audzēkņi, skolotāji un darbinieki gan ikdienas darbā, gan svētku reizē ir uzticīgi tehnikuma karogā ierakstītajam solījumam „Tēvu zemes mīlestību mēs ar darbiem rādīsim”.

Uz tikšanos Rīgas Latviešu biedrības namā 2019. gada 13. decembrī!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit