Foto

Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis – pirmsskolas skolotājs

Izvērtējot 2022. gada 13. jūnija Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) aicinājumu LR 13. Saeimas deputātiem piedalīties akcijā “Pierādi, ka vari! Pirmsskolas pedagogi izaicina deputātus un ministrus!”, Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestāde atbalstīja Raimonda Bergmaņa pašiniciatīvu uz vienu darba dienu (no plkst. 7.00 līdz 19.00) kļūt par pirmsskolas pedagogu.

Veicot ikdienas pienākumus, iniciatīva ļāva iejusties iestādes pedagogu ikdienas darbā, izprast un novērtēt pirmsskolas pedagoga nozīmīgo lomu. Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestāde nodrošināja Raimondam Bergmanim iespēju būt par pirmsskolas skolotāju profesionāla pirmsskolas izglītības pedagoga – mentora uzraudzībā.

Pirmsskolas savstarpējā sadarbība ar Raimondu Bergmani ir ilgstoša: no 2014. gada ikgadējo Olimpisko dienu kopīgās rīta vingrošanas olimpieša statusā, gan kā Latvijas Armijas dzimšanas un karavīru dienas “Drošo telšu dienas” tradīcijas iedibināšanas atbalstītājam Bet 2018. gadā, kā Aizsardzības ministram, saņemot Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes “Sirds siltuma un pateicības cimdus” par ieguldījumu audzēkņu patriotiskajā audzināšanā un  tēvzemes mīlestības apziņas veidošanā.

Visas dienas garumā viņam izdevās piedzīvot ne tikai pirmsskolas skolotāja ikdienas rūpes un pienākumus, bet arī kopīgi ar mūsu audzēkņu vecākiem rast risinājumus bērnu telšu uzstādīšanā un novākšanā, Ukrainas audzēkņu grupas bērnu telšu sagādāšanā, āra mēbeļu un inventāra pārvietošanā,  rīta rosmes vadīšanā kopīgi ar audzēkņiem un sporta skolotāju Natāliju, audzēkņu ēdināšanas nodrošināšanā: sadalē un trauku mazgāšanā. Vajadzēja uzklausīt audzēkņu nopietnās pārdomas un sadzīvisko problēmu sarunās, apgūt pašam un iemācīt bērniem mezglu siešanas prasmes, risināt trīspunktu blakšu problēmas bērnu teltīs. Arī Raimondam šajā dienā mugursomā līdzi ņemamo mantu sarakstā bija: telts, guļammaiss, plastmasas trauki un ēdamrīki, nedaudz veselīgu našķu un lieka apģērba kārta. Ar ģimenes un draugu palīdzību viņam zibenīgi izdevās sarūpēt vēl 3 teltis Ukraiņu grupai.

Raimondam mēs savukārt iemācījām Ukraiņu rīta rosmes deju “Čučuva”.

Sirsnīgās sarunās ar mūsu Ukraiņu grupas audzēkņiem nācās izprast situācijas skaudro realitāti un nopietnību, ar kuru ikdienā sadzīvo viņu mazās sirsniņas: “Ukrainas varoņi ir viņu tēti!”

Augstu novērtējam arī Raimonda Bergmaņa patieso dāsnumu un atvērtību LIZDAs plānotajās sarunās par pirmsskolas pedagogu darbu un ikdienu, rūpēm un bažām, domājot par nākamo darba cēlienu, faktisko finansējumu un reālajām ikdienas vajadzībām, arī par to, kas viņam kā  Saeimas deputātam ikdienā darāms!

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit