Foto

Topošie Rīgas skolu direktori mācās Vasaras skolā

13. un 14. augustā topošie Rīgas skolu direktori Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra projekta “Kā kļūt par skolas direktoru” ietvaros mācījās Vasaras skolā Zemnieku saimniecībā “Dimantu kalns”.

Pirmajā dienā psiholoģes Mairas Blušas vadībā topošie direktori apguva konfliktu risināšanas stratēģijas, kā panākt efektīvāku komunikāciju un kā arī praktiski izmēģināja dažādas efektīvas komunikācijas un saskarsmes metodes, dalījās pieredzē.

Savukārt, otrajā dienā Biznesa Personības izaugsmes treneris  Ivars Juškēvics no Biznesa konsultāciju  uzņēmuma SIA “Training Lab”  iedvesmoja dalībniekus jauniem izaicinājumiem, kā arī, praktiski darbojoties, mācīja, kā  sagatavot un īstenot pārliecinošu prezentāciju – kā pārvarēt satraukumu pirms publiskās uzstāšanās, par sagatavošanos un prezentācijas mērķi, par uzstāšanos un prezentēšanas pamatelementiem, prezentācijas struktūru un katram lika izveidot savu instrumentu sarakstu (“Mani instrumenti”) , kas nodrošinātu veiksmīgu prezentāciju.

Izvērtējot abu dienu aktīvo darbošanos, topošie direktori atzina, ka gūta milzīga pieredze, atsvaidzinātas jau esošās zināšanas un gūtas atkal jaunas idejas un iedvesma, bijušas ļoti konstruktīvas nodarbības un saturīgi plānots darba process, iegūtas vairākas metodes, kā veidot izcilu prezentāciju un risināt konflikta situācijas.

Kopā ar topošajiem direktoriem abas dienas aktīvi līdzdarbojās arī RIIMC projekta “’Kā kļūt par skolas direktoru” darba grupas pārstāves – Kitija Čipāne un Zane Namatēva.

12. septembrī topošie direktori atsāks mācības “rudens sesijā” .

 

Sagatavoja: K. Čipāne, RIIMC projekta “Kā kļūt par skolas direktoru” vadītāja