Foto

Veltījums Latvijas dzimšanas dienai

Ir pienācis gada tumšākais mēnesis, bet jo spilgtāk iedegas Latvijas brīvības zvaigznes. Rīgas 193. pirmsskolas izglītības iestādes "mazās zvaigznītes" ir gatavojušās valsts svētkiem – Latvijas dzimšanas dienai, neskatoties uz COVID-19 ierobežojumiem un mājsēdes periodam.

Pedagogi palīdzēja izglītojamiem, kuri neapmeklēja pirmsskolas izglītības iestādi,  iemācīties  dzejoļus, dziesmas, deja soļus, izpildīt uzdevumu – rota  kā dāvinājums Latvijai.

Darbinieki bija palīdzējuši  izrotāt svinību zāles sienu ar "mīļās vecmāmiņas Rīgas" simbolu – Vecrīgu, lai būtu priecīgs un svinīgs noformējums, bet  bērni, kuri no dažādiem materiāliem bija darinājuši rotas, izdaiļoja kokus ar dāvinājumu Latvijai – gan spēka zīmes un tautas rakstus, gan mūžības simbolu – saulīti, un valsts simbolus, gan rudens bagātības zīmes.

Svinīgajā pasākumā sanāca visi sagatavošanas grupas izglītojamie – saģērbušies stilizētos tautas tērpos, bizītēs iepītām lentām un mīļumu sirdīs par savu dzimteni,  ar lepnumu  dziedāja himnu, runāja dzejoļus, dziedāja un dejoja.

Vecākiem WhatsAppa tika nosūtīta Latvijas dzimšanas dienai veltītā pasākuma norise. Vecāki bija gandarīti par viņu bērnu prasmi parādīt, ka ir patrioti, lepni un priecīgi savā Latvijā.

Informāciju sagatavoja vadītājas vietniece (izglītības jomā) L.Martuženoka