RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Rīgas izglītības iestādēs sācies jaunais 2020./2021. mācību gads

Šogad skolas uzsāk jaunā, kompetencēs balstīta izglītības satura ieviešanu un  kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšanu, sabalansētu ar epidemioloģisko prasību ievērošanu. Šie neierastie izaicinājumi 2020./2021. mācību gadā Rīgā būs jāīsteno 108 vispārizglītojošām skolām, kuras apmeklēs ap 69 000 skolēnu, tajā skaitā apmēram 6900 pirmklasnieki. Skolās kopumā strādās ap 7000 pedagogu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš šodien viesojās Rīgas Angļu ģimnāzijā (Zvārdes ielā 1). Skolā jau daudzus gadus tiek īstenota padziļināta angļu valoda apmācība. Šajā mācību gadā skolā mācās 1145 skolēnu. Sākoties jaunajam mācību gadam, tika atklāta jaunā piebūve, kurā izveidotas mācību telpas 7.-12. klasēm, multifunkcionāli fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas kabineti, auditorijas, laboratorijas un bibliotēka ar inovatīviem informācijas un komunikāciju tehnoloģijas risinājumiem mācību procesa nodrošināšanai. Skolas teritorijā ir atjaunota vēsturiskās Borherta muižas ēka, kas plānota ārpusklašu aktivitātēm. Būvdarbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īsteno būvkompānija „Arčers”.

Rīgas pilsētas pašvaldības atbildīgās amatpersonas Zinību dienā apmeklēja Rīgas Zolitūdes ģimnāziju (Ruses ielā 22) un kopā ar izglītības iestādes darbiniekiem, audzēkņiem atklāja jaunuzcelto laboratorijas korpusu, kura būvniecība pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma tika uzsākta pagājušā gada rudenī. Būvniecības darbus īstenoja būvkompānija “VELVE”. Projekta īstenošanai ir piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums. Ēkā ar kopējo platību 3160 kvadrātmetru ir izveidota auditorija 160 apmeklētājiem, bibliotēka ar lasītavu, divas laboratoriju telpas informācijas tehnoloģiju un robotikas nodarbībām, ar iespēju tās arī apvienot. Ir arī četras mācību telpas fizikas, dabas zinību, ķīmijas un bioloģijas apguvei. Visas laboratorijas aprīkos ar modernāko mācību aprīkojumu, interaktīvām tāfelēm un mēbelēm. 

Zinību dienā darba cēlienam durvis vēra arī Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas laboratorijas korpuss – jaunbūve ar kopējo platību 2682 kvadrātmetri (Purvciema ielā 38). Tajā ir izveidota auditorija 160 apmeklētājiem, klases ar palīgtelpām, garderobi, kā arī bibliotēku un lasītavas zāli. Katrai no šīm telpām ir arī sava palīgtelpa iekārtu vai materiālu glabāšanai. Ir izveidota arī skolotāju istaba ar darba un atpūtas zonām. Otrā un trešā stāva telpas ir plānojuma ziņā gandrīz identiskas. Telpu plānojumā pamatu veido četras mācību klašu telpas – fizikas, dabas zinību, ķīmijas un bioloģijas laboratorijas ar iespēju divas no tām apvienot.

Foto: F64 Photo Agency un Staņislavs Kokšarovs

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit