RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Līdz 13. oktobrim apskatāma izstāde "Vērtību sakta"

No 14. septembra līdz 13. oktobrim Rīgā, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, ir apskatāma 10. starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Vērtību sakta”. Izstādes darbus bērni un jaunieši ir radījuši, tematiski pievēršot uzmanību aktuālajām vērtībām, bet darbu eksponēšanai radīti stendi, kuru izvietojumam par pamatu ņemta ideja par tautas tērpa sastāvdaļu - saktu.

Izstāde tapusi cieši sadarbojoties Rīgas, Latvijas mākslas skolu un izglītības iestāžu, kā arī ārvalstu mākslas skolu radošajām komandām. Ekspozīcijai kopumā atlasīti 176 dalībnieku darbi – 153 no Latvijas un četriem pasaules kontinentiem. Skolēnu darbos atspoguļotās vērtības iekļāva sevī redzējumu par dabu un dzīvniekiem, ekoloģiju, ģimeni, cilvēku attiecībām un sabiedrību. Lielu dalībnieku daļu ir interesējusi arī personības iekšējā pasaule un etnogrāfija.

Izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolu. Vairāk sk. www.vertibusakta.lv

Video: Studija "VitaArt".