Rīgas 71. vidusskolas skolēnu pētījums par karjeras lomu skolēnu ikdienā

2020./2021. mācību gadā, darbojoties attālināti, 8.klases skolēni Estere Reinberga un Markuss Ļiļajevs PKK Ingas Tkačenko vadībā, izstrādāja aktuālu zinātniski pētniecisko darbu “Rīgas 71.vidusskolas pusaudžu viedoklis par nākotnes kompetencēm karjeras attīstībai” un pilsētas līmenī ieguva godpilno otro vietu.

Markuss un Estere savā darbā atklāja nākotnes kompetences karjeras izglītībā un dzīves gaitā. Uzzināja, ka sarežģītā jaunā pasaulē veiksmīgam cilvēkam jābūt prasmju un kompetenču kopumam, kas ļoti atšķiras no šodienas. Darbs sniedz ieskatu šajā jomā un sastāv no divām daļām. Pirmajā daļā autori pētīja un apkopoja informāciju par nākotnes kompetencēm un tendencēm pasaulē un Latvijā. Otrajā daļā sniedz ieskatu par Rīgas 71.vidusskolas pusaudžu domām par nākotnes kompetencēm un karjeras izglītību. Apkopojot anketēšanas datus darba  autori secināja, ka Rīgas 71.vidusskolas pusaudži  vecuma posmā no 13 – 16 gadiem zina par nākotnes kompetencēm un saprot pamatskolas mācību vērtības nākotnes profesiju  izvēlē un karjeras izglītībā. Vissvarīgākās nākotnes kompetences, pēc pusaudžu domām, ir kreativitāte,  kritiskā domāšana, augsta stresa un slodzes izturība, virtuālā sadarbība un valodas prasmes.

Savu personisko ieguvumu no ZPD izstrādes Markuss un Estere raksturo šādi:

“Mums paveicas, jo  Zinātniski pētnieciskais darbs ir brīnišķīgs veids, kā katrs varētu iepazīties ne tikai ar izvēlēto tematu, bet arī ar sevi!”

Informācija: PKK Inga Tkačenko.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit