Foto

Aicinām Rīgas jauniešus piedalīties burāšanas piedzīvojumā "ĀĶIS LŪPĀ 2019"

Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu turpina pirms trim gadiem aizsākto tradīciju ĀĶIS LŪPĀ! Atkal dāvājam iespēju 100 Rīgas jauniešiem 7., 8. un 9.jūnijā atklāt vasaras brīvlaiku ar neaizmirstamu burāšanas piedzīvojumu Daugavā un Rīgas jūras līcī!

Arī šogad turpinām svinēt Latvijas simtgadi #LV100 aktīvā un radošā veidā: burājot godināsim Baltijas jūru, kas apvij Latviju 500 km garumā, un iepazīsim jūras burāšanu kā aktīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju!

Pieteikties pasākumiem ir aicināts ikviens Rīgā dzīvojošs jaunietis vecumā no 15 līdz 25 gadiem bez iepriekšējas pieredzes vai arī ar nelielu pieredzi burāšanā. Galvenā ir jaunieša motivācija, uzdrīkstēšanās doties piedzīvojumā un interese iepazīt jūru, burāšanu, jahtas un to kapteiņus, kā arī jahtas SPANIEL komandu. Pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam, kā arī aktīvai LBMA burātāju brīvprātīgai iesaistei, jauniešiem dalība pasākumā ir par brīvu, bet ar iepriekšēju pieteikšanos.

Pieteikšanās ir atvērta līdz 1.jūnijam, tiešsaistē aizpildot anketu, kas atrodama šeit: https://ej.uz/akislupa2019

“Dienas pirmajā daļā krastā kopīgi noskaidrosim mītus un patiesību par burāšanu, vienosimies par dienas plānu, sadalīsimies piecās jahtu komandās un gatavosimies doties jūrā. Gatavošanās procesā jaunieši iepazīs jahtas un saņems drošības instrukciju, iemācīties siet jūras mezglus un uzzinās, kur un kā tos pielietot uz klāja. Jahtu komandas gaida arī īpašais dienas izaicinājums – Burātāju bingo, kā rezultātā būs iespēja apgūt vismaz 20 nozīmīgus burāšanas terminus,” par pasākumu programmu stāsta projekta iniciatore un vadītāja Sintija Lase. Viņa arī uzsver, ka ĀĶIS LŪPĀ! ir pasākums, kura laikā daudzi jaunieši dienas laikā atrod savu nākotnes aizraušanos, piedzīvojumu domubiedrus un rezultātā uzdrīkstas daudz vairāk.

Šogad ĀĶIS LŪPĀ 2019 pasākumos jauniešiem būs iespēja burāt ar tādām buru jahtām kā SPANIEL, VENTA, ANGOSTURA, LĪBA un JAUDA. LBMA saka lielu paldies jahtu īpašniekiem un kapteiņiem, kuriem rūp jēgpilna jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un amatierburāšanas attīstība Rīgā!

Pasākumu noslēgumā jahtu komandas pulcēsies jahtklubā Auda, lai izvērtētu dienas laikā piedzīvoto un uzklausītu jahtas SPANIEL jauniešu piedzīvojumu stāstus, burājot regatē Tall Ships Races dažādās valstīs Eiropā un dodoties pāri Atlantijas okeānam. Jauniešiem būs iespēja uzzināt par tālburāšanas iespējām Rīgā un Eiropā.

Jaundibināto LBMA tradīciju ir iecienījuši ne tikai jaunieši, bet arī jahtu īpašnieki un kapteiņi, kuriem aizvien vairāk rūp jauniešu iesaiste un burāšanas tradīciju attīstība Rīgā. “Trīs gadu laikā projekts ĀĶIS LŪPĀ! ir kļuvis par nozīmīgu LBMA burāšanas sezonas pasākumu – projekta rezultātā LBMA ir izveidojusies laba sadarbība ar vairākām jahtām, kas labprāt uzņem uz klāja jaunos burātgribētājus, un tādejādi iesaistās amatierburāšanas tradīciju attīstībā Rīgā. Tāpat projekta rezultātā jahtai SPANIEL ir pievienojušies jauni komandas biedri, no kuriem drosmīgākie pēc projekta piedalījās regatē Tall Ships Races 2018. Arī šogad jaunieši pēc burāšanas izmēģināšanas projektā ĀĶIS LŪPĀ 2019 var pagūt pieteikties uz šo starptautisko regati, piemēram, sacensību posmā Ālborga (Dānija) – Fredrikstada (Norvēģija), kas norisināsies no 5. – 12. jūlijam un kur puse no komanda būs jaunieši vecumā līdz 25 gadiem. Jahta SPANIEL šajā regatē piedalās jau 30 gadus, un šogad tas ir iespējams, pateicoties nozīmīgam uzņēmuma EMERGN atbalstam,” norāda LBMA valdes priekšsēdētājs Ivo Ivanovs.

Jaunieti, izmanto iespēju – piesakies! #ĀĶISLŪPĀ #LBMA #LV100 #jahtaSPANIEL

Vairāk informācijas par projektu: Sintija Lase, Sintija.lase@sta-latvia.lv
Neformālā izglītība un projektu vadība
Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA)
www.lbma.lv | FB STA Latvia | FB #SAIL4youth

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit