Foto

Iespējas un aktualitātes jaunatnes jomā 2022. gada martā un aprīlī

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) pavasarī darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām piedāvā mācību un citas izaugsmes iespējas gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Vienlaikus šogad Eiropas Savienība turpina iedrošināt jauniešus sniegt savu ieguldījumu zaļākas, iekļaujošākas un digitālākas nākotnes veidošanā.

Par Eiropas Jaunatnes gadā plānotājām aktivitātēm, jauniešu iespējām mācīties un iesaistīties dažādos pasākumos Eiropā informāciju vienkopus var atrast Eiropas Jaunatnes gada portālā.

Iespējas Latvijā un tiešsaistē

Iespējas ārzemēs

JSPA regulāri papildina informāciju par vietēja un starptautiska mēroga mācībām un citām pilnveidošanās iespējām, aktuālos jaunumus publicējot tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv sadaļā Pasākumi.

Tuvākie projektu konkursi

JSPA atgādina par gaidāmajiem projektu konkursu pieteikumu termiņiem:

Jau pieredzējušus projektu īstenotājus JSPA informē par Austrijas Republikas Federālās Eiropas un starptautisko lietu ministrijas aicinājumu līdz 15. aprīlim iesniegt starpkultūru dialogu veicinošus projektus apbalvojumam “Starpkultūru Sasniegumu Balva 2022”. Balvai var pieteikt uzsāktus vai noslēgtus projektus mākslas, kultūras, jaunatnes, cilvēktiesību, izglītības, integrācijas vai dzimumu līdztiesības jomā. Labākie projekti dažādās kategorijās pretendēs uz naudas balvām no 6 000 līdz 10 000 eiro. Uzzini vairāk šeit.


Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Informāciju sagatavoja: Ilze Gailīte, JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente, e-pasts: ilze.gailite@jaunatne.gov.lv
 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit