Jaunatnes darbinieki no 3 valstīm tiekas Rīgā

No 25. līdz 31. jūnijam Rīgā tikās jaunatnes jomas speciālisti no Latvijas, Beļģijas un Īrijas, lai pilnveidotu savas zināšanas darbā ar riska grupas jauniešiem. Šis ir jau otrs jaunatnes darbinieku apmācību modulis projekta “Kompetences – kvalitāte – kvantitāte darbā ar riska grupas jauniešiem”  ietvaros.

Ja iepriekšējā tikšanās reizē Briselē dalībnieki galvenokārt pētīja un izmēģināja metodes, kā sasniegt un uzrunāt jauniešus (t.sk. pilsētvidē), tad šoreiz galvenā uzmanība tika veltīta individuālā atbalsta nodrošināšanai riska grupas jauniešiem (t.sk. ielu jaunatnes darbā).  Līdz ar to dalībnieki dalījās ar metodēm, kuras viņi izmanto ikdienas darbā, ar foruma teātra metodēm izspēlēja situācijas, ar kurām ir saskarušies praksē, un diskutēja par ētikas dilemmām, kas ir neizbēgamas, strādājot ar šo mērķa grupu.

Šajā un citos apmācību moduļos identificētās metodes un atziņas kalpos par pamatu  jaunatnes darbinieku izglītības pilotprogrammai par darbu ar riska grupas jauniešiem, kas tiek izstrādāta projekta ietvaros. Plašāku sabiedrību ar minēto programmu plānots iepazīstināt 2020.gada janvārī. 

Paralēli ar jaunatnes darbinieku apmācībām Rīgā norisinājās iesaistīto pilsētu lēmumu pieņēmēju tikšanās, kuras laikā tika analizēti sistēmiskie izaicinājumi un nepieciešamie atbalsta pasākumi pašvaldībās turpmākai darba ar riska grupas jauniešiem attīstībai.

Eiropas Savienības Izglītības, mācības, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektu “Kompetences – kvalitāte – kvantitāte darbā ar riska grupas jauniešiem” kopš 2019.gada februāra īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar partneriem no Īrijas (“St. Michael's Parish Youth Project”) un Beļģijas (“JES”) . Projekts ir vērsts uz ilgtspējīgas apmācību un atbalsta sistēmas izveidi jaunatnes darbiniekiem, kas strādā ar riska grupas jauniešiem, ņemot vērā vietējo kontekstu un starptautisko pieredzi.

               

Papildu informācija par projektu: Dmitrijs Zverevs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs, e-pasts: dmitrijs.zverevs@riga.lv

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit