Noslēdzies jauniešu projekts “Mācies. Dari. Pelni”

Noslēdzies jauniešu projekts “Mācies. Dari. Pelni”

Noslēdzies trīs mēnešus ilgušais projekts „Mācies. Dari. Pelni”, kura ietvaros 11 jaunieši, neatkarīgi no studiju virziena un profesijas, apguva prasmes par to, kā secīgi plānot un sasniegt savus mērķus, būt motivētiem, savstarpēji sadarboties un veidot apziņu, un ticību saviem spēkiem.

Kopš augusta beigām norisinājās tikšanās gan klātienē, gan attālināti, lai kopā ar personīgās izaugsmes treneriem apgūtu zināšanas un smeltos motivāciju viens no otra šo mērķu sasniegšanai.

Ekonomiski neaktīvo jauniešu skaits Eiropas Savienības ietvaros ik gadu pieaug, tāpēc viens no pēdējo gadu virzieniem ir palielināt jauniešu aktivitāti un līdzdalību sabiedriskajās aktivitātēs. Šo mērķi palīdzējis sasniegt arī projekts - „Mācies. Dari. Pelni”, kura misija bija jauniešiem, vecumā no 18 līdz 29 gadiem, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai uzsāktu patstāvīgu dzīvi. Projekta iniciatore ir Baiba Zvejniece, un projekta profesionālās izaugsmes treneru komandu veidoja Āris Birze, Edgars Dimants un Džeina Mieze.  

Āris Birze, personīgās un profesionālās izaugsmes treneris, izaugsmes kafejnīcas “SPIIKIIZI” īpašnieks ar šo projekta realizāciju cer pietuvoties sava personīgā mērķa „Lai katram jaunietim Latvijā ir savs mērķis” piepildījumam: „Šis gads ir izaicinājumu pilns, un projekti, kuri orientēti uz jauniešu atbalstu, gan mācot patstāvību, gan ticību savai personīgajai izaugsmei, ir ļoti svarīgi. Ir jādomā par to, kā šobrīd motivēt tos, kas vēlas darīt vairāk. Tos, kas spēruši pirmos soļus pa karjeras kāpnēm un uzsākuši mācības augstskolā. Arī šiem cilvēkiem nepieciešams uzmundrinājums, ko projekta ietvaros centāmies arī sniegt jauniešiem, kas bija izrādījuši iniciatīvu iesaistīties.”

Savukārt, Edgars Dimants, uzņēmējs, personīgās izaugsmes treneris: “Pats lielākais ieguvums man pašam bija redzēt to, ka mūsu izstrādātā sistēma jeb “Jauniešu Līderu Grupas” ir efektīva. Lai gan strādājām tikai trīs mēnešus, izstrādājot sistēmu, kuras ietvaros jāseko līdzi mērķiem, jāatskaitās par sasniegto un savām sajūtām, noved līdz acīmredzamam progresam. Pats 16 gados atskārtu, ka esmu ļoti depresīvs jaunietis, bet sākot pievērsties personīgās izaugsmes iespējām, kļuvu daudz rīcībspējīgāks, un tiecos iepretim saviem mērķiem. Tagad, pēc diviem gadiem, man ir savi 3D printeru uzņēmumi “Grand Step” un “Gaming Gains”, bet ar pieredzi, kā būt iedvesmotam, sniedzoties pie reizēm šķietami “nereāliem” mērķiem, labprāt dalos, tāpēc, esmu pārliecināts, šis nebūs pēdējais šāda veida projekts, kurā piedalīšos.”

“Visvērtīgākā lieta, ko projekta ietvaros ieguvu, ir izpratne, ka mērķi, lai tos sasniegtu, jāmēra. Un, ne tikai – tie arī jāsadala mazākos mērķos, jo tikai tā var sevī ieraudzīt progresu, gūt motivāciju un noticēt, ka kļūsti efektīvāks, kā arī iemācies uz lietām skatīties no svaiga rakursa,” jauniešus līdzīgās aktivitātēs iesaistīties aicina projekta dalībnieks Gabriels Beitiņš.