Notikusi konference “Pašpārvalde skolā: pieredze un iespējas”

Pagājušā gada nogalē notika ikgadējā skolēnu pašpārvalžu konference “Pašpārvalde skolā: pieredze un iespējas”. Šogad 100 skolēni, konsultanti un skolu administrācijas pārstāvji pievērsās vienai no pašpārvaldes funkcijām – iesaistei mācību un audzināšanas darbā, pārrunājot, kāda ir esošā situācija, kādas ir iesaistes iespējas un kādi uzlabojumi nepieciešami.

Konferenci atklāja RD IKSD Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa, rosinot jauniešus dalīties pieredzē un īstenot savas idejas. Projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola 2030) pārstāvji Liene Dreimane un Miks Dzenis dalījās gaidāmajās mācību satura izmaiņās un skolēnu pašpārvalžu iespējām ietekmēt procesu. Projekta “#jaunieši ne tikai grib, bet arī var” pārstāves Rota Šulmeistere un Anete Celma dalījās savā pieredzē, īstenojot skolēnu pašpārvalžu sadarbības projektu un rosinot arī citus jauniešus izmantot šo iespēju, pašiem iegūstot jaunu pieredzi un prasmi, kā arī tādā veidā veidojot skolas vidi. Ar ikdienas iespējām un atbalsta aktivitātēm no RD IKSD un Rīgas Skolēnu domes dalījās jaunatnes darbiniece darbā ar skolēnu pašpārvaldēm Brigita Medne.

Kafijas pauzē dalībniekiem bija iespēja iepazīties vienam ar otru, atstāt kontaktus turpmākajai saziņai un kopīgai projektu īstenošanai, uzdot viens otram dažādus jautājumus, kā arī iepazīties ar vairākām pašpārvaldēm un organizācijām. Šīs organizācijas – Visas Iespējas, Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra – piedāvā dažāda veida atbalstu, finanses, resursus, informāciju, dodot iespēju pašpārvaldēm attīstīt pašām sevi un veidot savu skolu un apkaimi.

Dalībniekiem ģenerēja idejas un pārrunāja problēmas darba grupās: kopā ar sociālā projekta “Neklusē!” pārstāvi Mariku Andžāni saistībā ar mobinga mazināšanu skolās; kopā ar Madaru Mazjāni no centra “Marta” jaunieši pārrunāja ar diskriminācijas mazināšanu saistītus jautājumus, pievēršot uzmanību nepieciešamībai veidot drošu un iekļaujošu vidi skolās; kopā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvi Madaru Ērgli jaunieši uzzināja par projektu iespējām programmās Erasmus+: Jaunatne darbībā un Eiropas Solidaritātes korpuss; kopā ar Justīni Buliņu un Edgaru Plētienu no Raunas vidusskolas dalībnieki pārrunāja, kādas ir problēmas skolas vidē, kādas ir iespējas un vajadzības mainīt tieši mācību procesu. Kopā ar Laumu Žubuli savā pieredzē un izaicinājumos dalījās skolēnu pašpārvalžu konsultanti.

Darba grupās izrunātās problēmas un ierosinājumi tiks ņemti vērā, plānojot turpmākās atbalsta aktivitātes Rīgas skolēnu pašpārvaldes. Aicinām dalībniekus pasākumā gūtās atziņas piefiksēt un izmantot arī savā turpmākajā ikdienas darbā.

Organizatori izsaka lielu pateicību brīvprātīgajiem, organizācijām un pašpārvaldēm, visiem iesaistītajiem un dalībniekiem. Aicinām sekot līdzi turpmākajai informācijai par atbalsta iespējām un aktivitātēm pašpārvaldēm, sekojot Rīgas Skolēnu domei sociālajos tīklos, ieskatoties mājaslapā rsd.lv, rakstot uz bmedne3@edu.riga.lv vai vēršoties citos informācijas kanālos!

Video skatīt šeit.