Foto

Rīgas Skolēnu dome izvērtē padarīto un nosprauž jaunus mērķus

Rīgas Skolēnu dome savu 17. sasaukumu noslēdza ar patiesu gandarījumu par paveikto. Šis sasaukums iesākās ar pirmo dalībnieku kopsapulci, kurā dalībnieki tika informēti un strādāja pie tikko apstiprinātās Rīgas Skolēnu domes darbības struktūras pārmaiņu ieviešanas RSD darbā, kā arī apsprieda sasaukuma darbības virzienus.

Vēlāk tika organizētas valdes apmācības sadarbībā ar “Lūzumpunkts”, kuru laikā tika apgūtas dažādas komandas darbam nepieciešamas prasmes un izvirzīti:

RSD vīzija -  Skolēnu dzīves un personības attīstībai!;
17. sasaukuma sauklis - Mēs esam, kas vairāk kā pasākumu veidotāji!;
17. sasaukuma mērķis – veidot attiecības, balstoties uz jaunizveidoto tēlu.

Atsākot aktīvu darbību mācību gada sākumā, notika RSD Atvērto durvju diena, kur apmeklētāji tika iepazīstināti ar četrām kompetencēm, kuras var apgūt, iesaistoties Rīgas Skolēnu domē: medijpratība, līderība, projektu pieteikumu izstrāde un publiskā runa.

Novembra sākumā norisinājās ikgadējā Rīgas Skolēnu domes Rudens kopsapulce, kuras laikā Rīgas skolu pārstāvji tika veicināti meklēt risinājumus pašpārvalžu problēmām un tās risināt. Sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Integrācijas nodaļu tika izveidots pilotprojekts “Rīgas Apkaimju skolu sadarbības forums”, kura ietvaros tika organizētas apmācības Anniņmuižas, Zolitūdes un Imantas skolu pašpārvaldēm un kopā ar tām veidots šīs apkaimes forums “Jaunieši apkaimes izaugsmei”.

Decembrī norisinājās Labdarības darba grupas veidotais pasākums “Iekļūsti labo bērnu sarakstā”, kur ar paneļdiskusijas palīdzību un jomas speciālistiem dalībnieki izprata to, cik plaša ir labdarība un kā tā var papildināt ikdienas dzīvi. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izveidot Ziemassvētku dāvaniņas grūtībās nonākušajiem. Mēnesis turpinājās ar 24 stundu garu dalībnieku kopsapulci, kuras ietvaros tika veikts atskats uz līdzšinējo darbu jaunajā RSD struktūras reformā un uzklausītas dalībnieku idejas un ierosinājumi, kā arī kopā izstrādāts otrā semestra darbības plāns.

Rīgas Skolēnu domes ievērojamākās izmaiņas sasaukuma laikā bija ārējā tēla maiņa - tika izstrādāts jauns logo, ar to iepirktas dažādas atpazīstamības zīmes. Sasaukuma laikā regulāri norisinājās dalībnieku kopsapulces, kurās dalībnieki uzzināja vairāk par notiekošo, plānoto un iespējām līdzdarboties. Sasaukuma laikā Juridisko un finanšu daļu un Ārējo sakaru daļu papildināja arī vairākas darba grupas- Labdarības, Rīgas Apkaimju skolu sadarbības foruma, Izpētes, Skolu vizīšu, Audiovizuālā, “Iespēju tīklos”, Sarunu festivāla “Lampa” darba grupa.

Sasaukums noslēdzās ar Rīgas Skolēnu domes 18. kongresu. Tā laikā tika apstiprināta 18. sasaukuma valde - Ārējo sakaru daļas vadītājs Kristers Saulītis, Juridiskās un finanšu daļas vadītāja Amanda Kaufmane, lietvedis Reinijs Tukmanis un projektu koordinatores Linda Čūdere un Patrīcija Līze Arāja, kā arī ievēlēta prezidente Marta Lasmane un viceprezidente Zane Cesberga. Kongresā tika apstiprināta arī papildinātā Rīgas Skolēnu domes dokumentācija.

Kongresa laikā ar interaktīvas aktivitātes palīdzību tika noskaidrots arī 18. sasaukuma galvenais virziens - Rīgas skolu pašpārvalžu iesaiste un saliedēšana. Jau 2. maijā Rīgas Skolēnu dome dosies ciemos pie Ziemeļvalstu ģimnāzijas pašpārvaldes, lai saliedētu komandu un palīdzētu rast problēmu risinājumus. Jebkurai skolai ir iespēja pieteikt Rīgas Skolēnu domes vizīti pie pašpārvaldes, piesakoties ej.uz/skolu-vizites.

18. sasaukuma sākumu iezīmēs arī 16. maija pasākums “Iespēju tīklos”, kas veidots sadarbībā ar Kalnciema kvartālu. Pasākuma galvenā doma ir radīt iespēju jauniešiem brīvā atmosfērā tīkloties savā starpā, tādējādi attīstot sarunu un diskusiju kultūru. Šis pasākums būs iespēja satikt gan dažādās nozarēs pieredzējušus jauniešus, gan dažādu organizāciju pārstāvjus, lai jaunieši varētu iepazīt tiem pieejamās iespējas un uzdot sev interesējošus jautājumus saistībā ar pašpārvalžu darbību, studijām, jauniešu iespējām Latvijā un pasaulē un dažādās citās jomās.

Vairāk par Rīgas Skolēnu domes aktualitātēm iespējams uzzināt mājaslapā rsd.lv vai sociālajos tīklos Facebook Rīgas Skolēnu dome un Instagram @rsdlv!

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit