RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Uzsāk jaunu projektu jaunatnes jomā

Šomēnes Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar partneriem no Īrijas (“St. Michael's Parish Youth Project”) un Beļģijas (“JES”)  uzsācis stratēģiskās partnerības projekta “Kompetences – kvalitāte – kvantitāte darbā ar riska grupas jauniešiem” īstenošanu.

Projekts, kuru finansē Eiropas Savienības Izglītības, mācības, jaunatnes un sporta programma Erasmus+, ir vērsts uz ilgtspējīgas apmācību un atbalsta sistēmas izveidi jaunatnes darbiniekiem, kas strādā ar riska grupas jauniešiem, ņemot vērā vietējo kontekstu un starptautisko pieredzi.

Ņemot vērā pēdējās ekonomiskās krīzes radītās sekas un migrācijas tendences Eiropas pilsētās, aizvien lielākas jauniešu daļas vajadzības nevar tikt pilnībā atbildētas ar tradicionālām jaunatnes darba formām. Līdz ar to ir nepieciešams meklēt citas formas, kā sasniegt un jēgpilni iesaistīt jauniešus, jo īpaši riska grupas jauniešus.

Projektu “Kompetences – kvalitāte – kvantitāte darbā ar riska grupas jauniešiem” veido 2 savstarpēji atbalstošie aktivitāšu bloki – iesaistīto pašvaldību / partneru lēmumu pieņēmēju tikšanās un apmācību cikls jaunatnes darbiniekiem, kas strādā ar riska grupas jauniešiem. Tiek plānots, ka pirmais aktivitāšu bloks rezultēsies ar skaidru vīziju par darba ar riska grupas jauniešiem lomu un nozīmi iesaistītajās pilsētās un tā turpmākai attīstībai nepieciešamu atbalstu. Savukārt apmācību cikla ietvaros, izmantojot dalībnieku līdzšinējo pieredzi un zināšanas, kā arī praksē izmēģinot dažādas metodes, tiek izstrādāta izglītības programma jaunatnes darbiniekiem, kas strādā ar riska grupas jauniešiem (t.sk. izmantojot ielu jaunatnes darba metodes).

Gan lēmumu pieņēmēji, gan jaunatnes darbinieki projektā tiksies 4 reizes, tuvākā no kurām plānota jau šā gada maijā.

Plašākai sabiedrībai projekta rezultāti tiks prezentēti 2020. gada janvārī.  

Papildu informācija par projektu: Dmitrijs Zverevs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs, e-pasts: dmitrijs.zverevs@riga.lv

         

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit