Vairums mākslas darbu 2. Rīgas starptautiskajai mākslas biennālē būs radīti īpaši šim notikumam

Vairums mākslas darbu 2. Rīgas starptautiskajai mākslas biennālē būs radīti īpaši šim notikumam

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) “viss reizē zied” (and suddenly it all blossoms) ir gandarīta paziņot, ka divas trešdaļas no ekspozīcijas veidos jaunradīti mākslas darbi, kas tapuši īpaši šim notikumam un ciešā sadarbībā ar vietējām sabiedriskajām iniciatīvām.

RIBOCA2: viss reizē zied
Kuratore Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche-Vadel)

Atvērto durvju dienas presei un mākslas nozares profesionāļiem: 2020. gada 14.–15. maijs.
RIBOCA2 atvērta apmeklētājiem: 2020. gada 16. maijs – 11. oktobris.

RIBOCA2 Rīgā pulcēs māksliniekus, radošas personības un domātājus, meklējot nākotnes kopsaucējus reģionālajiem un globālajiem šodienas kontekstiem. Turpinot pildīt sev izvirzīto uzdevumu - sniegt ieguldījumu Latvijas un kaimiņvalstu mākslas procesos, RIBOCA ir starptautisks mākslas notikums ar būtisku lokālo dimensiju.

Gandrīz trešdaļa dalībnieku ir no Baltijas valstīm (Igaunija, Latvija, Lietuva), kuri kopā ar pārstāvjiem no citām Baltijas jūras reģiona valstīm (Dānija, Krievija, Polija, Somija un Vācija) veido teju 60% no 46 izstādē pārstāvētajiem māksliniekiem un mākslinieku kolektīviem. Biennāle iepazīstinās arī ar virkni dalībniekiem no Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienotās Karalistes, Argentīnas, Austrijas, Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Itālijas, Meksikas, Norvēģijas un Šveices.

Starp šī gada RIBOCA māksliniekiem minami:

Olivers Bīrs (Oliver Beer) (Apvienotā Karaliste, dz.1985)
Hišams Berrada (Hicham Berrada) (Francija un Maroka, dz. 1986) 
Dora Budora (Dora Budor) (Horvātija un ASV, dz. 1984) 
Valdis Celms (Latvija, dz. 1943)
Līna Lapelīte (Lina Lapélyté) (Lietuva, dz. 1984) 
Daina Taimiņa (Latvija, dz. 1954) un daudzi citi.

RIBOCA2 publiskā programma

RIBOCA2 norises laikā līdztekus izstādei plānota arī plaša publiskā un izglītības programma – sarunas, darbnīcas, performances un citi pasākumi. RIBOCA publisko programmu asociētā kuratore Sofija Lemosa (Sofia Lemos) to veidošanā uz sadarbību aicinājusi ar dzejnieku CAConrad, filozofu Emanueli Koču (Emanuele Coccia), vēsturnieci Lorēnu Dastoni (Lorraine Daston), filozofu Vinsiani Desprē (Vinciane Despret), dabas pētnieci Moniku Galjano (Monica Gagliano), antropologu Timu Ingoldu (Tim Ingold), filozofu Polu Prečado (Paul B. Preciado), antropologu Tobiasu Rīsu (Tobias Rees) un sociologu Boaventuru de Sousa Santosu (Boaventura de Sousa Santos) u.c. Notikumu programma tematiski pakārtota atslēgas vārdiem, kas bijuši būtiski, domājot par izstādes vēstījumu -  sākums, sapņi, metamorfoze, feminisms u.c.  Katrai biennāles norises nedēļai izraudzīts savs atslēgas vārds un piemērotākais viesis, ar kuru kopā par to reflektēt.

RIBOCA2 sadarbībā ar Rīgas šefpavāriem biennāles norises laikā pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem piedāvās doties dažādos kulinārijas ceļojumos. Katrs no šefpavāriem ir aicināts iedomāties nākotnes valdzinājuma atjaunošanu caur veģetāra ēdiena baudām, saglabājot savas darbības rokrakstu un praksi. Plašāku informāciju par restorānu sadarbības projektu organizatori izziņos tuvākajā laikā.