Piesakies mācībām "Pašpārvalžu laboratorijā"

Piesakies mācībām "Pašpārvalžu laboratorijā"

Skolēnu / audzēkņu pašpārvalde ir nozīmīgs sadarbības partneris skolas un apkārtējās vides veidošanai. Tā ir arī lieliska vieta, kur skolēniem pilnveidot sevi.

Bet kā attīstīt savas pašpārvaldes darbu? Ko pašpārvalde nozīmē un kādas ir tās darbības jomas? Kā "pacelt pašpārvaldi jaunā līmenī"? Lai dotu iespēju iedziļināties un uzlabot pašpārvalžu darbu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Rīgas Skolēnu domi piedāvā pavisam jaunu un aizraujošu iespēju — interaktīvu mācību kursu skolēnu pašpārvalžu dalībniekiem un konsultantiem "Pašpārvalžu laboratorija".

Izveido komandu (2-3 pašpārvaldes pārstāvji un konsultants/-e) un līdz 12. februārim piesakies, aizpildot pieteikuma anketu: ej.uz/pasparvalzu_laboratorija.

Mācību kursā iekļautas piecas nodarbības tiešsaistē no 17. februāra līdz 30. aprīlim. Plānotie mācību datumi ir 17.02., 03.03., 31.03., 14.04., 28.04.2021. Dalībniekiem jāpiedalās visās nodarbībās (ja kāds netiek, tad svarīgi, ka piedalās vismaz viens pašpārvaldes pārstāvis). Starp nodarbībām paredzēti interesanti uzdevumi pašpārvaldes attīstībai, savukārt noslēgumā Rīgas Skolēnu domei kopā ar mācību kursa dalībniekiem plānots doties uz tikšanos ar lēmumpieņēmējiem — domes pārstāvjiem.

Svarīgi, ka mācības ir ne tikai saplānotas atbilstoši pašpārvalžu darbības jomām — mācības tiks balstītas arī uz citām dalībnieku vajadzībām, interesēm un izvēlētām tēmām. Kā motivēt un iesaistīt jauniešus? Kā darboties pandēmijas laikā? Kā veidot projektus? Dalībnieki varēs izvēlēties starp šīm un citām tēmām.

Mācību plāns un tēmas pieejamas ŠEIT.

Mācības vadīs pieredzējuši neformālās izglītības mācību vadītāji Anna Ločmele un Staņislavs Babins. Visa mācību kursa laikā dalībniekiem tiks nodrošināts atbalsts no Rīgas Skolēnu domes dalībniekiem un RSD konsultantes.

Dalība mācībās ir iespēja:

  • izmēģināt dažādus interesantus rīkus un metodes, ko izmantot darbam gan tiešsaistē, gan klātienē;
  • iegūt pieredzi un ieteikumus, kā pārstāvēt citu skolēnu viedokli, kā sadarboties ar vadību, kā plānot aktivitātes u.c.;
  • interesanti un vērtīgi pavadīt piecas pēcpusdienas un ne tikai;
  • dalīties savā pieredzē un uzzināt interesantus piemērus, kā darbojas citas pašpārvaldes;
  • satikt citus aizrautīgus domubiedrus un plānot iespējamu sadarbību nākotnē;
  • izteikt savas idejas un gūt iespēju pārstāvēt skolēnu viedokli, intereses un vajadzībās tikšanās reizē ar domes pārstāvjiem un citiem lēmumpieņēmējiem;
  • saņemt apliecinājumu par apgūto no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta.

Ieguvumu saraksts noteikti turpinās — tas būs atkarīgs no katra dalībnieka ieguldījuma un interesēm.

Ar jautājumiem droši vērsies pie jaunatnes darbinieces darbā ar skolēnu pašpārvaldēm Brigitas Mednes, bmedne3@edu.riga.lv.

Es sāktu ar plašākā loka pieminēšanu un tikai tad nonāktu līdz indivīdam: "Pašpārvalde ir nozīmīgs sadarbības partneris skolas un apkārtējās vides veidošanai. Tā ir lieliska vieta, kur skolēniem pilnveidot sevi."