Aizvadīta Rīgas skolu pašpārvalžu konference "Līdzdalība – iespējas un prakse"

Ceturtdien, 8. decembrī, viesnīcā “Hilton Garden Inn” veiksmīgi norisinājusies Rīgas skolu pašpārvalžu konference “Līdzdalība – iespējas un prakse”.

Konference bija plaši apmeklēta, pulcējot vairāk nekā 80 Rīgas skolu pašpārvalžu aktīvistus, to konsultantus un skolu administrācijas pārstāvjus, kuri aktīvi iesaistījās diskusijās un nekautrējās uzdot jautājums konferences runātājiem.

Skolu pašpārvalžu konferences pamatideja bija stāstīt par nebeidzamajām līdzdalības iespējām, pieaicinot dažādu organizāciju pārstāvjus. Jaunieši dalījās pieredzē, kā viņiem veiksmīgi izdevies īstenot kādu no līdzdalības veicinošiem projektiem un idejām. Lai akcentētu, kā līdzdalība var veicināt personības pašizaugsmi, tika sagatavots personīgais iedvesmas stāsts no Mārtiņa Šteina par to, kā līdzdalība no skolas sola ir aizvedusi viņu līdz Eiropas Parlamentam.

Konferences apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt šādas prezentācijas:

  • Viesturs Bērziņš (JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinators (Eurodesk)) – līdzdalība projektos: “Kontakts” un “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”;
  • Rīgas Hanzas vidusskolas pieredzes stāsts par projektu “Kontakts” pašpārvaldes kapacitātes stiprināšanai;
  • Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" prezentācija par Skolēnu pašpārvaldēm pieejamo atbalstu;
  • Mārtiņš Šteins (Jauno Līderu vidusskolas direktora vietnieks, skolotājs, Latvijas Pilsoniskās alianses padomes loceklis) – “Līdzdalība kā iespēja pašizaugsmei: no skolas līdz Eiropas Parlamentam”;
  • Rīgas Lietuviešu vidusskolas stāsts "Kā jaunais mācību saturs palīdz izkopt līdzdalības kompetences?";
  • Rīgas 64. vidusskolas stāsts par Rīgas skolu pašpārvalžu sadarības projektu konkursu.

Paralēli konferences prezentācijām ikviens apmeklētājs varēja saņemt informatīvus bukletus, kartītes, info lapas no resursu “tirdziņa”. Materiālu tēmas: mentālā veselība, kā pamanīt pirmās depresijas pazīmes, laika plānošana, kur meklēt informāciju par iespējām iegūt finansējumu ideju īstenošanai, par iespējām iesaistīties dažādās jaunatnes organizācijās, metodiskie materiāli pašpārvalžu atbalstam, līdzdalības bingo, infografikas par līdzdalību u.c.

Jāatzīst, ka gandrīz visi resursu tirdziņa materiāli uz konferences beigām bija “izķerti”. Paredzot šādu situāciju, tika izvietots QR kods, kuru noskenējot, ir iespējams iegūt daļu no resursiem elektorniskā formātā. Resursu “tirdziņa” materiāli pieejami šeit.

Paldies ikvienam konferences apmeklētājam! Cerams, ka konferencē uzzinātais būs noderīgs ikdienas darbā ar skolu pašpārvaldēm, lai nākamajā gadā īstenotu līdzdalību veicinošas aktivitātes. 

Foto: Mari, brīvprātīgā jauniete no Austrijas, kura šobrīd darbojas Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris".

Galerijas