Foto

17. maijā – LU jauno studiju programmu atvēršanas svētki

17. maijā, piektdien, Latvijas Universitātes (LU) Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas ietvaros plkst. 16.00 LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā, 207. auditorijā, Jelgavas ielā 3 notiks LU jauno studiju programmu atvēršanas svētki kopā ar sadarbības partneriem.

“Sekojot tendencēm darba tirgū, tautsaimniecībā un sabiedrībā kopumā, Latvijas Universitāte ir izstrādājusi 5 jaunas starpdisciplināras studiju programmas. Jauno studiju programmu izveides procesā liela nozīme bija sociālo partneru: darba devēju, nozaru asociāciju, pašvaldību un citu ieinteresēto pušu iesaistei, rekomendācijām un novērtējumam. Līdz ar to sākot jau ar 2019./2020. ak. gadu studēt gribētājiem būs iespēja studēt jaunās, interesantās un modernās studiju programmās koledžas, bakalaura un maģistra līmeņos,” par jaunajām studiju programmām stāsta LU Studiju departamenta direktore Agnese Līgotne.

Turpmāk LU piedāvās jaunu koledžas līmeņa studiju programmu, kas būs pieejama arī LU filiālēs – Alūksnē, Cēsīs, Kuldīgā, Madonā un Tukumā:

“Sporta treneris” - studiju programmas mērķis ir nodrošināt studentiem iespēju iegūt sporta trenera darbam nepieciešamās zināšanas, prasmes, kompetenci ar sporta trenera kvalifikāciju atbilstoši nacionālā un starptautiskā mērogā izvirzītām profesionālās kompetences prasībām.

Būs iespēja studēt trīs jaunās bakalaura studiju programmās:

“Arodveselība un drošība darbā” – profesionālā studiju programma izstrādāta, balstoties uz darba aizsardzības vecākā speciālista profesijas standartu, kā arī ņemot vērā jaunākos OSHA-EU organizēto pētījumu rezultātus par tendencēm darba vides risku attīstībā un EK norādes uz prioritātēm.
“Sports, tehnoloģijas un sabiedrības veselība” – studiju programma piedāvā starpdisciplināras sporta studijas, ko veido trīs aktuāli studiju bloki: sporta joma, tehnoloģijas un sabiedrības veselības, kas savstarpēji mijiedarbojoties papildina viens otru, piemēram, tehnoloģiju izmantošana sportā, sporta loma sabiedrības veselībā, utml.
“Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” – programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus datorzinātņu jomas līderus, kuri izmantojot tehnoloģijas, spēs sniegt būtisku pievienoto vērtību ikvienai organizācijai. Tā ir izcilības studiju programma sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Bufalo.

Tāpat LU piedāvās vienu jaunu maģistra studiju programmu “Sporta zinātne”, kura ir unikāla Latvijā ar to, ka tās realizācijā iesaistītas vairākas zinātņu nozaru grupas – medicīnas un dzīvības zinātņu, sociālo un tiesību zinātņu, kā arī eksakto zinātņu nozaru grupas.

Studijas šajās programmās sāksies no šī gada septembra, savukārt pieteikties studijām varēs no 2. jūlija.

Laipni aicināti mediju pārstāvji!

Informāciju sagatavoja: Sindija Iesalniece, Latvijas Universitāte, Komunikācijas un inovāciju departaments, e-pasts: info@lu.lv

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 140 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit