Foto

3. maijā darbu sāks Rīgas pašvaldības vakcinācijas centrs Kongresu namā un Centrāltirgū

Pirmdien, 3. maijā, darbu sāks jauns pašvaldības liela mēroga  vakcinācijas centrs Rīgas Kongresu nama otrajā stāvā (Krišjāņa Valdemāra ielā 5), kas būs atvērts no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Atkarībā no vakcinācijas centra noslodzes darba laiks var mainīties, kā arī var tikt atvērtas papildu vakcinācijas vietas Kongresu nama pirmajā stāvā.

3. maijā darbu atsāks arī pašvaldības liela mēroga vakcinācijas centrs Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Nēģu ielā 7, ieeja no kanāla puses), kas būs atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Iedzīvotāju vakcinācija abos centros notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, norādot izvēlēto vakcinācijas vietu – Rīgas Kongresu namu vai Rīgas Centrāltirgu.

Vakcinācijai var pieteikties:

* vietnē manavakcina.lv;
* pa bezmaksas tālruni 8989, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrēto vakcinācijas vietu un konkrētu laiku.

Uz 3. maija vakcināciju pašvaldības vakcinācijas centros prioritāri aicināti pieteikties cilvēki no prioritārajām grupām :

  • seniori 60+;
  • iedzīvotāji ar hroniskām slimībām;
  • personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju;
  • smagi slimu personu aprūpētāji;
  • izglītības iestāžu darbinieki;
  • operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT.

Līdz 3. maijam par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no PMLP datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta un izvēlētais vakcinācijas laiks apstiprināts, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami, apmeklējot vakcinācijas vietu.

  • Jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
  • Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta;
  • Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
  • Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Vēršam uzmanību, ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji pieteikties vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas vietu varēs, sākot ar 3. maiju. Lai izmantotu iespēju šajos centros vakcinēties, ar 3. maiju iedzīvotājiem jāiet vietnē manavakcina.lv, jāreģistrējas (ja tas vēl nav izdarīts) un jāizvēlas kāds no pašvaldības centriem un laiks.

Abos pašvaldības vakcinācijas centros vakcinēšana šobrīd tiks nodrošināta ar Pfizer-BioNTech vai Moderna ražoto vakcīnu. Katrā no centriem dienā plānots izlietot līdz 450 vakcīnu devām.

Vakcinācijas procesa nodrošināšanai abi pašvaldības vakcinācijas centri ir aprīkoti ar nepieciešamajām mēbelēm un starpsienām, kā arī ir atbilstoša ventilācija, nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem un vienvirziena kustība. Atbalstu vakcinācijas centru darba nodrošināšanai iekštelpās sniegs Zemessardze, bet ārpusē kārtību nodrošinās Rīgas pašvaldības policijas brigādes.

Rīgā maija svētku brīvdienās turpinās darboties arī divi valsts mēroga vakcinācijas centri – Ķīpsalas hallē un "ATTA Centre", tāpat vakcinācija turpinās pie ģimenes ārstiem un veselības centru potēšanās kabinetos.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, e-pasts: lita.brice@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit