Foto

Aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā par Rail Baltica Rīgā

Līdz 25. maijam pilnsabiedrība “BERERIX” kopā ar Rail Baltica projekta īstenotāju Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un akciju sabiedrību “Rīgas starptautiskā autoosta” aicina visu Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties zīmējumu konkursā “Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā”.

“Konkursa mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus radošā procesa laikā aizdomāties un savos darbos atspoguļot, kāds tuvākajā nākotnē varētu izskatīties Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrs, kurā pēc pārbūves kursēs jaunais Rail Baltica ātrvilciens.  Kāda nozīme tam būs viņu nākotnes ikdienā, pilsētā un mūsu valstī kopumā,” informē “BERERIX” Uzraudzības padomes pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Konkursā ir aicināti piedalīties Latvijas skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem. Konkursā jāiesniedz zīmējumi, kuri atspoguļo Rail Baltica vilcienu Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrā, kurā jau šobrīd norit vērienīga būvniecība, kas drīzumā mainīs pilsētas siluetu. Darbus ir jāiesniedz A4 vai A3 izmērā. Zīmējums var būt veidots jebkurā tehnikā, bet tā radīšanā nedrīkst izmantot datoru. Viena dalībnieka zīmējumu skaits nav ierobežots.

Zīmējumus izvērtēs konkursa žūrija - gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs,  māksliniece un vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas autore Gita Treice, pilnsabiedrības “BERERIX” Uzraudzības padomes pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš, “BERERIX” arhitektūras un ainavas dizaina koordinatore Emīlija Vanluka (Emilie Van Look), Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas” sabiedrisko attiecību komandas pārstāve Dace Andersone, AS “Rīgas starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Godalgotas vietas un balvas tiks piešķirtas labāko darbu autoriem katrā vecuma grupā no 1 līdz 6 gadiem, no 7 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem. Uzvarētāji saņems dāvanu kartes, kuras pilnsabiedrība “BERERIX” iegādāsies pēc autora izvēles Latvijas labākajās un iecienītākajās bērnu un jauniešu atrakciju un atpūtas vietās. Pirmās vietas laureāts saņems dāvanu karti 200 eiro vērtībā, otrās vietas laureāts - 100 eiro vērtībā, bet trešās vietas laureāts - 70 eiro vērtībā. Būs arī pārsteigumu balvas un diplomi no konkursa rīkotājiem.

Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā 2022. gada 1. jūnijā AS “Rīgas starptautiskā autoosta” teritorijā pie Rail Baltica Rīgas Centrālā multimodālā satiksmes mezgla būvlaukuma, kur godalgoto vietu un labākie zīmējumi tiks eksponēti arī pilsētvidē.

Bērni un jaunieši ir aicināti savus autordarbus līdz 2022. gada 25. maijam nosūtīt pa pastu uz pilnsabiedrības “BERERIX” biroju uz adresi Gogoļa ielā 3, Rīgā, LV-1547 ar norādi “Bērnu zīmējumu konkursam”, vai sazinoties pa  e-pastu info@bererix.com  un mob. tālr. 26555927 var vienoties par citu iesniegšanas veidu.

Plašāka informācija par konkursu ir publicēta mājaslapā https://edzl.lv/ un pilnsabiedrības “BERERIX” Facebook kontā https://www.facebook.com/BERERIX


Par Rail Baltica projektu  

Rail Baltica ir jauns dzelzceļa infrastruktūras projekts, kurā uzbūvēs jaunu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļu, iekļaujot Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā un savienojot metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni (tālākā nākotnē pagarinot maršrutu līdz Venēcijai), kuras pasažieri un kravas sasniegs ar ātru, modernu un videi draudzīgu dzelzceļa transportu. Netieši šajā maršrutā iekļauta arī Somija, plānojot, ka varētu izbūvēt zemūdens tuneli, pa kuru kursētu dzelzceļš no Tallinas uz Helsinkiem. Rail Baltica dzelzceļa līnijas garums Baltijas valstīs būs 870 km, no tiem 265 km – Latvijā. Uz jaunās trases plānotas 7 starptautiskas dzelzceļa pieturas: Tallina, Pērnava, Rīgas Centrālā stacija, stacija Rīgas lidostā, Panevēža, Kauņa un Viļņa.

Viena no nozīmīgākām Rail Baltica projekta daļām ir Latvijas galvaspilsētas Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projekts. Projekts paredz Rīgas centrā izbūvēt jaunu Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēku ar jauniem Eiropas platuma sliežu ceļiem.  Pāri Daugavai izbūvēs jaunu dzelzceļa tiltu. Pilsētas centrā līdzās Rīgas starptautiskajai autoostai noraks vēsturisko uzbērumu un pārbūvēs pieguļošo teritoriju.

Projektu Rīgas centrā īsteno pilnsabiedrība “BERERIX”.

Par pilnsabiedrību “BERERIX”

Pilnsabiedrībā BERERIX apvienojušies Beļģijas būvniecības milzis “BESIX Group”, nacionālais būvnieks “RERE Būve” un Itālijas būvnieks “Rizzani de Eccher”, ar mērķi īstenot projekta “Rail Baltica” nozīmīgu daļu – Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa projektēšanu un pārbūvi, jaunu Eiropas platuma sliežu un dzelzceļa tilta pār Daugavu, uzbēruma un pieguļošās infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

BERERIX ir izveidojis profesionāli ļoti spēcīgu, starptautisku komandu, kuru veido atzīti savas nozares eksperti. Arhitektūras risinājumus izstrādā itāļu “Crew” kopā ar Latvijas “Arhis Arhitekti”. Būvkonstrukciju risinājumus nodrošina beļģu uzņēmumi “Greisch”, “TUC Rail”, itāļu DEAL un Latvijas uzņēmumi “Celuprojekts” un “BICP”. Sliežu risinājumus gatavo Beļģijas eksperti no “TUC Rail, sadarbojoties ar “Konstruktionsgruppe Bauen Latvija”. Ēkas inženiertīklus izstrādā “Belam-Riga”. Projektēšanas komandā darbojas arī vietējie projektēšanas un inženiertīklu eksperti - “Celuprojekts”, “Citrus Solutions”, “O3FM”, “Sprinkleru serviss”, “Aqua-Brambis”, “Elsana”, “Kārlis”, “JKIB inženieri” un “Labie koki projekti”.

Kopš 2020. gada janvāra BERERIX intensīvi sadarbojas arī ar uzraugošo būvinženieru komandu “Egis-Deutche Bahn”, ko veido “EGIS RAIL SA”, “DB Engineering & Consulting GMbH” un “EGIS Batiments International”. Šī sadarbība būtiski paaugstina komandas kapacitāti  Rīgai tik nozīmīgā un ikoniskā projekta īstenošanā.

Papildu informācija: Baiba Kantiņa | 26555927 | baiba@jazzcom.agency

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit