Aicina pieteikties dalībai starptautiskā konferencē „Kultūras trauma un tās dziedināšana”

2019. gada 20. un 21. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks starptautiska konference „Kultūras trauma un tās dziedināšana”. Latvijas mērogā tā būs unikāla konference ar starpdisciplināru redzējumu par kultūras traumu atstātajām pēdām gan sabiedrībā kopumā, gan katra cilvēka un viņa ģimenes dzīvē.

Latvijas valsts simtgade - nozīmīgs atskaites punkts tautas pārdzīvotā analīzei, šodienas spēka apzināšanai un nākotnes perspektīvu iezīmēšanai. Junga analītiskās​​ psiholoģijas​​ redzējumā šos laikus saista kāds nozīmīgs uzdevums – kultūras traumas dziedināšana.

Kāpēc par to vajadzētu runāt tagad, kad pasaules kari, okupācijas, represijas, izsūtīšanas, piespiedu došanās trimdā un dzīve padomju režīmā jau sen aiz muguras? Izrādās, ka traumatiskā pieredze – sašķelta, noliegta, dziļi slēpta, noklusēta, varbūt racionalizēta, bet kopumā neintegrēta – tiek nodota​​ pēcnācējiem​​ ar starppaaudžu pārneses palīdzību.  Rezultātā mūsdienās cilvēka psihē šis neapzinātais mantojums mēdz ieņemt lielu vietu un turpināt savu destruktīvo darbību. Cilvēks izdzīvo, bet viņa radošums ir bloķēts un individuācijas process ir ierobežots.

  • Uz šiem jautājumiem atbildēs un situācijas risinājumu piedāvās konferences lektori:


Ursula Wirtz, Ph.D.,K.G. Junga Analītiskās psiholoģijas institūta pasniedzēja un supervizore, Junga psihoanalītiķe. “Jūs varat noplūkt visus ziedus, bet nespēsiet apstādināt pavasari.” Pablo Neruda. “Trauma un individuācija: Cilvēciskās cieņas traģiskā gudrība”.
Ginta Teivāne, Junga psihoanalītiķe, LJAP biedrības vadītāja. “Ievainotā maskulinitāte, tās stiprināšana dzīves atšķirīgos vecumposmos”.
Guna Berga, Junga analītiskā psihoterapeite. “Kultūras traumas dziedināšana un tās nozīme individuācijas procesā.
Evija Volfa Vestergaard, Ph.D., dzīļu psiholoģe. “Latviskā kultūrtrauma, pamestības komplekss un dziedināšanas ceļi”.
Gražina Gudaite, Ph.D., Junga psihoanalītiķe, Viļņas Universitātes psiholoģijas profesore. “Konfrontācija ar kultūras traumas sekām: autorizācija un atkārtota autorizācija personiskos stāstījumos”.
Goda Rukšaite, Junga psihoanalītiķe. “Zaudētā laika meklējumos”.
Elona Lovčikiene, Junga psihoanalītiķe. “Dzimtene - mana līgava: analītiskas refleksijas par Lietuviešu partizānu sapņiem”.
Pille Varmann, M.D., Junga psihoanalītiķe. “Klusuma pārtraukšana. Kultūras traumas kolektīvie dziedināšanas mehānismi Igaunijā”.
Brigita Tamuža, vēsturniece. “II Pasaules kara latviešu bēgļu un to pēcnācēju kultūras trauma. Muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” un projekta “Stāstu sega” pieredze”.
Viesturs Kairišs, kino, teātra un operas režisors. “Asinszeme/Kultūrtrauma”.
Indulis Paičs, teologs, Lutera draudzes mācītājs, psiholoģijas doktorants. “Vecā Derība kā nācijas konsolidācijas un dziedināšanas pieredze caur mitopoētiskās valodas līdzekļiem”.
Gints Grūbe, žurnālists, režisors, kino producents.
Valts Ernštreits, Dr.phil., Latvijas Universitātes un Tartu Universitātes vadošais pētnieks, Latvijas Universitātes Lībiešu institūta vadītājs. “Pametot Lībiešu krastu: pārmaiņas lībiešu kultūrā 20.gs.”.
Artis Ostups, kritiķis un literatūrzinātnieks, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, starpdisciplinārā zinātniskā žurnāla “Letonica” galvenais redaktors, filoloģijas doktorants. “Melanholijas temporālie un ētiskie aspekti mūsdienu latviešu prozā”.

Konferenci organizē​​  Latvijas Junga analītiskās psiholoģijas biedrība (LJAP), www.jungabiedriba.lv
Konferences valodas:​​ latviešu un angļu. Tiks nodrošināts​​ sinhronais​​ tulkojums. 
Maksa par dalību konferencē: 120 EUR, studentiem un pensionāriem – 90 EUR.
Informācija par rēķiniem: ivetaupe@inbox.lv, +37128238653
Par organizatoriskiem jautājumiem: jansone.ginta@gmail.com, +37129277533

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit