Foto

Aktivitāšu cikls pašpārvalžu, skolēnu un skolu izaugsmei "SPĒKS PAŠPĀRVALDĒ"

Novērtējot skolēnu pašpārvalžu devumu skolēnu, skolu un apkārtējās vides attīstībai un turpinot tās atbalstīt, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments piedāvā aktivitāšu ciklu “Spēks pašpārvaldē!”, kurā iespējams izvēlēties sev piemērotākās atbalsta formas un pieteikties tām.

Pirmajā uzsaukumā aicinām pieteikties aktivitātēm līdz 17. novembrim (aktivitāšu īstenošana pēc savstarpējas vienošanās līdz 13. decembrim).

SARUNA IZAUGSMEI (konsultantiem)

Skolēnu pašpārvaldes konsultanta loma ir neatsverama pašpārvaldes ikdienas darbā un attīstībā. Aicinām konsultantus pieteikties uz individuālu sarunu pie tējas / kafijas tases ar iespēju dalīties problēmās, izaicinājumos un veiksmes stāstos, kopā meklēt risinājumus, uzzināt dažādas metodes un resursus darbā ar jauniešiem un iepazīties! Individuālās sarunas notiek izglītības iestādē vai citā konsultantam ērtā vietā, tēmas tiek izvirzītas, savstarpēji vienojoties. Aicinām pieteikties līdz 17. novembrim – sazināsimies ar dalībniekiem individuāli!

PAŠPĀRVALDE 101

“Pašpārvalde 101” ir 3-4 stundu apmācības pēc iepriekš izveidotas programmas, kuras pamatā ir iepazīšanās, komandas veidošana, pašpārvaldes izaicinājumu un veiksmes stāstu apzināšanās un pašpārvaldes uzdevumu un mērķu pārrunāšana. Vislabāk šī programma der jaunām pašpārvaldēm, taču, pielāgojot programmu, tā būs lietderīga arī tādām, kas jau aktīvi darbojas un vēlas darboties citā līmenī. Apmācības notiek katrā izglītības iestādē individuāli. Vēlamais grupas apjoms – no 10 līdz 20 pašpārvaldes dalībniekiem. Šajā gadā īstenotām apmācībām aicinām pieteikties līdz 17. novembrim – apmācības tiks īstenotas līdz 13. decembrim (ar dalībniekiem sazināsimies individuāli).

PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENS

Vai Tavā skolā aktīvi darbojas pašpārvalde? Vai lepojaties ar savu darbību, bet vēlaties pacelties nākamajā līmenī, kā arī mācīties un dalīties pieredzē ar citiem? Piesaki savu pašpārvaldi kā pieredzes apmaiņas brauciena galamērķi, pie kuras citi skolēni un pašpārvalžu konsultanti varēs doties smelties iedvesmu un dalīties zināšanās! Šajā gadā tiks izvēlēta viena pašpārvalde, ar kuru kopā tiks organizēts pieredzes apmaiņas brauciens – tā ir lieliska iespēja gan lepoties ar saviem sasniegumiem un mācību ieguvumiem, gan iegūt balvas izaugsmei! Tā ir arī iespēja dibināt kontaktus un veidot veiksmīgu sadarbību turpmākām aktivitātēm.

Izmanto iespēju un piesaki savu pašpārvaldi līdz 17. novembrim – vienosimies par laiku un dosimies ciemos līdz 13. decembrim!

Atgādinām arī par aktivitāti “Skolu vizītes”, kam Rīgas Skolēnu dome aicina pieteikties visa gada laikā. Tā var būt gan tematiska nodarbība (komandu saliedēšana, dokumentu sakārtošana, aktivitāšu organizēšana u.c.), gan Rīgas Skolēnu domes iespēju prezentācija. Piesaki savu pašpārvaldi un varbūt tieši pie Tevis jau šogad dosies Rīgas Skolēnu domes aizrautīgie dalībnieki! Pieteikties var šeit: ej.uz/skoluvizites!

Ar jautājumiem, ierosinājumiem un sadarbības iespējām lūdzam vērsties pie jaunatnes darbinieces darbā ar skolēnu pašpārvaldēm Brigitas Mednes bmedne3@edu.riga.lv

Dalība aktivitātes ir bez maksas. Tiek nodrošināti aktivitātēm nepieciešamie resursi.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit