Foto

Amatnieku diena ,,Tā top..’’

Realizējot Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  pasākumu plānu, Rīgas 25.vidusskolas 1.-3.klašu skolēniem notika karjeras attīstības atbalsta pasākuma Amatnieku diena  ,,Tā top…’’

Nodarbības ar amatniekiem skolēniem organizē, lai iepazītu viņu darba ikdienu, uzzinātu nepieciešamās amata prasmes, zināšanas un veiksmes stāstu.

Pasākuma laikā bērniem veidojās  izpratne  par darbu kā materiālo vērtību avotu.  Skolēni apguva  jēdzienus uzņēmējs, patērētājs, darbspējas, vaļasprieks. Izprata darba plānošanu, kā arī iepazina  amatnieku darba instrumentus, materiālus- uzzināja, kādas prasmes un rakstura īpašības nepieciešamas, lai taptu kvalitatīvs produkts.

Darbnīcās amatnieki iepazīstināja ar sevi un pastāstīja par  nepieciešamajām rakstura iezīmēm veicot savu amatu , prasmēm, zināšanām, darba ikdienu , personīgo karjeras ceļu-kur realizē darinājumus darba tirgū. Izstāsta savu veiksmes stāstu. Tāpat amatnieki vadīja nodarbības klašu grupām, praktiski rādot sava aroda noslēpumus, un darba tapšanas procesu. Stāsta un rāda darba instrumentus un materiālus. Skolēniem  bija iespēja  praktiski līdzdarboties darbnīcās ,pagatavojot kādu amatnieka piedāvāto darinājumu vai izmēģināt darba  procesu kā pamazām  top darinājums.    

Informācija: Projekta koordinatore un karjeras konsultante, Rīgas 25. vidusskolas skolotāja Dace Sadovska.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit