APBALVOS "TALANTS LATVIJAI" LAUREĀTUS

Sestdien, 1. jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē plkst.14.00 Latvijas Bērnu fonds sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību pasniegs stipendijas konkursa Talants Latvijai laureātiem – mūzikas skolu audzēkņiem no visas Latvijas.

Trešo reizi šogad pasniegsim Gunāra Eižēna Bērzzariņa piemiņas balvu – Eur 2 000 un devīto reizi – Arnolda Skrides piemiņas balvu – Eur 2 000.

Koncertcikls – konkurss „Talants Latvijai” iedibināts 1991. gadā un ik gadu visa mācību gada garumā šajā konkursā tiekas vairāk kā 300 bērni – spoži jaunie talanti no vairāk kā 20 Latvijas mūzikas skolām. “Talants Latvijai” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018./2019. gada sezonas tā mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Dreģis.

Daudziem jaunajiem mūziķiem šis konkurss ir pirmais solis un atspēriena punkts, lai vēlāk gūtu panākumus citos konkursos un starptautisku atzinību, kā arī ierosme izvēlēties profesionāla mūziķa ceļu. Lepojamies, ka šādi piemēri mums ir – pianisti Reinis Zariņš, Lauma Skride, Artūrs Cingujevs; klarnetisti Jēkabs Nīmanis, Egīls Šēfers; vijolniece Vineta Sareika; čellisti Marta Sudraba, Guna Šnē, Maksims Beitāns; koklētājas Līga Ančevska, Anda Zabarovska; flautistes Iveta Lāriņa, Rūta Īzāka; šobrīd diriģents Guntis Kuzma, kā arī sitaminstrumentālisti Mārtiņš Miļevskis, Rihards Zaļupe u.c.!

Pirmās „Talants Latvija” sezonas noslēdzās ar vidēji 14 laureātiem. To, ka „Talants Latvijai” ir izcīnījis savu vietu daudzo Latvijas konkursu vidū, apliecina arī lielais pēdējo sezonu laureātu skaits. Šogad, piemēram, konkursa stipendiāti ir 50 jaunie talanti no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Jaunie mūziķi šī gada konkursā apliecinājuši savu talantu vijoles, saksofona, eifonija, flautas, ģitāras, tubas, klavieru un citu instrumentu spēlē. Pirmo vietu laureāti ar saviem priekšnesumiem uzstāsies arī šī gada noslēguma pasākumā.

Pirmās vietas ieguvēji (11 laureāti) un 11 viņu skolotāji saņems EUR 200 lielu stipendiju, otrās (18 laureāti) un trešās (21 laureāti) vietas laureāti attiecīgi – EUR 150 un EUR 120 lielas stipendijas. Ar EUR 150 lielu stipendiju tiks godināti arī 6 koncertmeistari. Pateicībā par Arnolda Skrides, koncertcikla – konkursa „Talants Latvijai” dibinātāja, lielo sirds mīlestību jaunajiem talantiem un viņu dotību attīstībai devīto reizi pasniegsim A.Skrides piemiņas balvu – EUR 2 000. Šī balva tiek pasniegta visrezultatīvāk un sekmīgāk startējušajai mūzikas skolai no perifērijas. Īpašu paldies vēlamies teikt VAS „Latvijas Loto” par lielo atbalstu stipendiju sarūpēšanā konkursa laureātiem, pirmo vietu skolotājiem, koncertmeistariem un A.Skrides piemiņas balvu!

Trešo gadu pasniegsim Austrālijas latvieša, pazīstamā sabiedriskā darbinieka Gunāra Eižēna Bērzzariņa piemiņas balvu. Šī balva EUR 2 000 apmērā G.E.Bērzzariņa testamentārā novēlējuma ietvaros tiek piešķirta mūzikas skolai, kas sekmīgi startējusi „Talants Latvijai” konkursā.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Veronika Butāne, Latvijas Bērnu fonda projektu vadītāja
Brīvības gatve 310 - 75, Rīga, LV - 1006, veronika.bernufonds@latnet.lv
www.lbf.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit