AR AIZRAUJOŠU ATKLĀŠANAS CEREMONIJU "ARĒNĀ RĪGA" SĀKSIES "SPORTO VISA KLASE" 6.SEZONA

Piektdien, 1.novembrī, “Arēnā Rīga” pulcēsies gandrīz 8000 programmas “Sporto visa klase” dalībnieku no visas Latvijas, lai aizraujošā un plašā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 6.sezonai.

Programma “Sporto visa klase” piecu gadu laikā ir ļoti strauji attīstījusies un uzsākot sesto sezonu, programmā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs jau 8300 bērnu no visiem Latvijas reģioniem, tostarp 37 klašu rīdzinieki no 21 skolas. 

Svinīgais programmas “Sporto visa klase” atklāšanas pasākums notiks piektdien, 1.novembrī, plkst.12:00 “Arēnā Rīga”, Skanstes ielā 21 (A ieeja). Ierašanās jau no plkst.11:00.

“Esmu gandarīts, ka projekts “Sporto visa klase” ir ieguvis arvien lielāku pašvaldību interesi un ģimeņu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi bērnu veselības un stājas nostiprināšanā pamatskolā”, izsakās Olimpiskais vicečempions un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Jau otro gadu pēc kārtas visus projekta “Sporto visa klase” dalībniekus aicinām uz “Arēna Rīga”, lai ar krāšņu un aizraujošu atklāšanas ceremoniju sniegtu svētkus visiem projekta dalībniekiem – bērniem, skolotājiem, sporta pedagogiem, izglītības iestāžu vadītājiem un vecākiem.”

Dalībniekus atklāšanas pasākumā priecēs dažādi izklaidējoši priekšnesumi, kā arī jaunie dalībnieki saņems oficiālo programmas piederības zīmi – karogu, kā arī nodos programmas “Sporto visa klase” svinīgo solījumu.

Pirms un pēc atklāšanas pasākuma, bērniem būs iespēja piedalīties dažādās sportiskās un interaktīvās aktivitātēs turpat “Arēnā Rīga”, ko piedāvās un nodrošinās programmas atbalstītāji un vairākas sporta veidu federācijas.

Programmā šajā sezonā iesaistīsies jauni dalībnieki no 115 klasēm, bet kopumā projektā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sportos 371 klase.

Informācijai:

Programma paredz iesaistīto izglītības iestāžu 2., 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programma “Sporto visa klase” 2.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

vispārējā fiziskā sagatavotība;
futbola iemaņu apguve (2.klasēm – rotaļas);
peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

LOK ir gandarīta par ievērojamo atsaucību no pašvaldību un izglītības iestāžu puses, jo šajā sešgades posmā programmā ir iesaistījušies 8300 bērnu no 371 klases un 73 pašvaldībām.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmas “Sporto visa klase” mājaslapa internetā: sportovisaklase.olimpiade.lv.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības ķēde "Rimi Latvia", sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group”, SIA “E.Gulbja Laboratorija” un Latvijas Futbola federācija.

Informācija: Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit