Foto

Ar katalogu - izstādi noslēdzas 49. starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice 2021” Latvijas kārta

Pirms simts gadiem čehu rakstnieks Karels Čapeks meklēja idejas savam darbam, kā saukt “mākslīgos darba veicējus”, un viņa brālis gleznotājs Jozefs Čapeks ieteica tos nosaukt par “robotiem”. Būtu interesanti zināt, ko Karels Čapeks rakstītu šodien, kad mūsu dzīve nav iedomājama bez dažādām ierīcēm, kas atrodas uz mūsu rakstāmgaldiem un kabatās, bez robotiem, kas palīdz mājās, ražošanas procesos, medicīnā, tehnikā.

UNESCO Ģenerālās asamblejas izraudzītā tēma 2021.gadam ir “ROBOTS un mākslīgais intelekts”. Tādējādi 49.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tika piedāvāta tēma “ROBOTS un mākslīgais intelekts”, aicinot bērnus un jauniešus to atspoguļot savos mākslas darbos.

Neskatoties uz Covid-19 izraisīto pandēmiju un ārkārtējo situāciju Latvijā un pasaulē, izstāde-konkurss „LIDICE 2021” notiek martā Lidicē (Čehijā), bet tradicionāli jau daudzu gadu garumā Rīgā notiek šī konkursa Latvijas kārta.

Šī gada konkursā tika iesūtīti 780 darbi no 32 Latvijas novadiem. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 189 darbi. Atbilstoši tēmai darbi veidoti dažādās vizuālās mākslas tehnikās –zīmējumos, grafikā, gleznojumos, gan vizuāli plastiskajos darbos – keramikā, stiklā, papīra plastikā u.c. Darbi tiek piedāvāti datortehnikā un animācijā, metālapstrādē un kokapstrādē.

Atbilstoši tēmai ir iespēja vērot robotus – draugus, mājstrādniekus, dabas glābējus, pesticīdu iznīcinātājus, cīnītājus. Spilgti tiek atspoguļoti kino un mākslas tēli. Daudzveidīgi atspoguļots mākslīgais intelekts caur fotogrāfiju, kolāžu un instalāciju. Konkursa Latvijas kārtā darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota vērtēšanas komisija, kuras priekšsēdētāja ir Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” (Čehijā) žūrijas komisijas locekle  un Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja Ilze Rimicāne, Rīgas bērnu un jauniešu centra “Daugmale” keramikas studijas vadītāja Dace Timule, Limbažu Mūzikas un mākslas skolas direktore Indra Laura Lazdiņa, Māras Muižnieces Mākslas skolas direktora vietniece Maija Avota.

Latvijas kārtas laureātu apbalvošana notika 2020.gada 11.februārī Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē. Pasākums tika filmēts un fails ar apbalvošanas pasākumu nosūtīts katram skolotājam uz viņa norādīto e-pasta adresi, lai sev un skolēniem vēlamā laikā to būtu iespējam noskatīties. Visi konkursa 1.kārtas laureātu darbi tiek izvirzīti izstādei - konkursam Čehijā.

Sveicam laureātus un viņu pedagogus!

Apbalvošanas ceremonijas ieraksts

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit