Foto

Ar radošām darbnīcām aicina atzīmēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgadi

Sveicot Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) 100. jubilejā un bagātinot bibliotēkas svinību programmu 31. augustā, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus uz radošām nodarbībām, kas mācību gada laikā pieejamas programmā “Latvijas skolas soma”.

Radošajās nodarbībās bērni un jaunieši klātienē varēs gan gūt priekšstatu par mākslas un kultūras daudzveidību, gan radoši darboties un veidot paši savus mākslas darbus.

Rīta pusē, no plkst. 10.30 līdz 12.30, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra (LLMC) rīkotajā meistarklasē “Kā ideja kļūst par mākslas darbu?” pusaudžiem (no 12 gadu vecuma) mākslinieces, tēlnieces un kuratores Gundegas Evelones vadībā būs iespēja ar neparastiem radošiem paņēmieniem noskaidrot, kas ir laikmetīgā māksla un kā to radīt, ja pie rokas nav mākslas darbu radīšanai piemērotu materiālu. LLMC mākslas vēstnese Lana Zujeva ievadīs meistarklasi ar īsu stāstu par laikmetīgo mākslu. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot Google formu: https://ej.uz/makslalnb.

Jaunāko klašu bērni (1.–3. klase) un viņu vecāki aicināti apmeklēt “Bikibuka” radošo darbnīcu no plkst. 12.30 līdz 14.00 1. stāva Draugu telpā, kur bērni varēs radīt savu “Bikibuku” – ilustrētu dzejas grāmatiņu, kā arī iepazīt ilustratora, dzejnieka un redaktora profesijas. „Bikibuka” darbnīcu vadīs dzejniece Inese Zandere kopā ar vienu no “Bikibuku” māksliniecēm Rebeku Lukošus. Izdevniecības “Liels un mazs” radītajā “Bikibuka” sērijā iznākusi 101 grāmatiņa, kurās ietverti visu paaudžu iemīļoti dzejoļi ar latviešu mākslinieku veidotām ilustrācijām mūsdienīgā vizuālā veidolā. Interesentus aicinām iepriekš pieteikties darbnīcai, nosūtot e-pastu uz pasts@lielsmazs.lv. 

Latvijas Fotogrāfijas muzeja rīkotajā darbnīcā “Mans fotostāsts” bērni un jaunieši (no 10 gadu vecuma) varēs veidot personīga rakstura foto esejas, pievēršot uzmanību stāstu daudzveidībai, kompozīcijai, rakstiskajam elementam, komentējot izvēlētās fotogrāfijas un radot mākslas darbus grāmatu vai plakātu formātā. Foto esejas tiks veidotas no muzeja rīcībā esošām fotogrāfijām, lai, izmantojot attēlus, kuri liecina par pagātni, paustu mūsdienīgu redzējumu par pasauli, kurā dzīvojam. Darbnīca notiks no plkst. 15.00 līdz 17.00 1. stāva Draugu telpā, to vadīs māksliniece un fotogrāfe Linda Muižniece. Pieteikties darbnīcai aicinām, sūtot e-pastu uz info@fotomuzejs.lv.

Nodarbību dalībniekiem visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

Dienas laikā LNB ēkā un priekšlaukumā apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, vērot koncertus, filmu seansus un piedalīties citās aktivitātēs ar saukli “Pastāvēs, kas draudzēsies!” Ieeja visās norisēs bez maksas. Plašāka informācija par Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinībām mājaslapā www.lnb.lv/lv/aktuali/lnb-100.

Šīs nodarbības Latvijas skolām mācību gada laikā tiek piedāvātas programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Kultūras ministrijas mājaslapā pieejams bērniem un jauniešiem paredzētu kultūras un mākslas norišu apkopojums ar teju 1500 piedāvājumiem teātra, mūzikas, muzeju, dizaina, kino un citās kultūras jomās.

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.

Papildu informācija: Linda Pastare Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja, Linda.Pastare@km.gov.lv

www.lv100.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit