Foto

Ar Veidenbauma dzejas meditāciju atklās projektu “Vairāk gaismas!”

Eiropas mentālās veselības nedēļas ietvaros 2022. gada 12. maijā plkst. 10.40 līdz 11.20 ar tiešsaistes pasākumu tiks atklāts Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” projekts “Vairāk gaismas!”, kas pievērsīsies jauniešu mentālās veselības jautājumiem.

Vienas mācību stundas garumā pasākuma dalībniekiem būs iespēja satikties ar projekta komandu, uzzināt par projektā plānotajiem pasākumiem un iespējām tajos iesaistīties, kā arī piedalīties muzejpedagoģijas aktivitātē, un ļauties pusaudžu un jauniešu psihoterapeita Nila Konstantinova vadītai meditācijai, kas balstīta Veidenbauma dzejā. Īpaši gaidīti pasākumā būs skolu jaunieši; muzejs aicina izmantot šo mācību stundu, lai kopā ar klasi un skolotāju pievienotos pasākumam un atklātu, kā Eduarda Veidenbauma dzeja un biogrāfija var uzlabot mūsdienu jaunieša mentālo veselību un labbūtību. Pasākums tiks straumēts Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” Facebook lapā un tā norises laikā būs brīvi pieejams ikvienam interesentam.

Līdz ar projektu “Vairāk gaismas!” memoriālais muzejs “Kalāči” uzsāk jaunu darbības virzienu. Muzejs kļūst par vietu, kur mūsdienu jaunietis var satikt jaunieti Eduardu un kopā ar viņu doties sevis izprašanas ceļojumā, izzinot pašam savu mentālo veselību un mācoties veidot harmoniskas attiecības ar apkārtējiem. Izceļot līdz šim mazāk izgaismotas krājuma daļas, muzejs līdzās rūpīgai un mūsdienīgai Eduarda Veidenbauma dzejas analīzei, vairāk nekā līdz šim stāstīs arī par valsts aizsargājamo pieminekli zemnieku sētu “Kalāči” un Veidenbaumu ģimeni, kas tajā saimniekoja - viņu kopīgiem darbiem un attiecībām.

Projekta “Vairāk gaismas!” ietvaros Eduarda Veidenbauma ģimenes mājās “Kalāčos” top jauna pastāvīgā ekspozīcija un izglītības programmas, kuras atklās 19. gadsimta nogales dzejnieka sapņus un centienus, nemierīgās attiecības ar ģimeni un draugiem, trauslo veselību, ideālistiskās demokrātijas un līdztiesības idejas, un, protams, viņa novatorisko dzeju. 2022. un 2023. gada vasarās “Kalāčos” notiks Sansusī sociālās labklājības rezidences, kurās Latvijas un Norvēģijas mākslinieki kopā ar jauniešiem pētīs muzeja krājumu un radīs mākslas darbus, kas reflektēs par mentālo veselību un labbūtību 19. gadsimtā un mūsdienās. Projekta galvenā mērķauditorija ir jaunieši, viņu ģimenes un skolotāji, tomēr projekta ietvaros plānotie semināri, diskusijas un mākslas pasākumi uzrunās arī plašāku sabiedrību.

Lai vienlīdz kvalitatīvi atklātu visus pieminētos Eduarda Veidenbauma mantojuma slāņus, ekspozīcijas komandā apvienojušies dažādu jomu pārstāvji - projekta vadītāja un kuratore Inga Surgunte, muzeja vadītāja Andra Ķīse, literatūrzinātnieks Marians Rižijs, māksliniece Dace Džeriņa, pusaudžu un jauniešu psihoterapeits Nils Konstantinovs, dabas procesu pētniece Laura Dzelzkalēja, jaunatnes lietu speciāliste un muzejpedagoģe Baiba Roze, māksliniece un Sansusī labkjājības rezidenču kuratore Anda Lāce, kā arī norvēģu drāmas metožu eksperts Mortens Bruuns (Morten Bruun).

Projekta aktualitātēm iespējams sekot Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” Facebook lapā un Instagram kontā kalacu.muzejs.

Projekts “Vairāk gaismas!” tiek īstenots ar EEZ finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātajā konkursā „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” gūto atbalstu 242 818 eiro apjomā. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!

Vairāk informācijas:  https://eeagrants.lv/  un https://eeagrants.org/

Projekta vadītāja: Inga Surgunte +371 2 29953235. E: inga.surgunte@skaidrs.org

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit