ATMIŅAS PAR SAULCERĪTI VIESI

16. oktobrī, plkst. 18.30, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Rīgā, Brīvības ielā 38-4 notiks literatūrzinātniecei Saulcerītei Viesei veltīts piemiņas pasākums. Atmiņās par Saulcerīti Viesi dalīsies viņas mazmeita – publiciste un dzejniece Ieva Viese-Vigula.

Laiku no 14. līdz 20. oktobrim UNESCO ir pasludinājusi par tematisko nedēļu „Spožie prāti: sievietes zinātnē”. Tās ietvaros ikviens tiek mudināts izcelt Latvijas zinātnieces un viņu devumu, kā arī vēstīt par spilgtām zinātnieku dinastijām.

Atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam oktobra trešajā nedēļā veidot tematiskas aktivitātes, kas izceltu sieviešu devumu zinātnē, Andreja Upīša memoriālais muzejs 16. oktobrī plkst. 18.30 rīkos izcilās latviešu literatūrzinātnieces un esejistes Saulcerītes Vieses (1932–2004) piemiņas vakaru. Savās atmiņās par zinātnieci dalīsies viņas mazmeita – publiciste un dzejniece Ieva Viese-Vigula.

Saulcerīte Viese ir ne tikai rakstniece, bet arī viena no spožākajām 20. gadsimta latviešu literatūrzinātniecēm. Zinātniski pētniecisko darbu viņa veikusi, strādājot Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā un izdevniecībā „Liesma”, bijusi habilitētā filoloģijas doktore,  Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, Raiņa prēmijas un Aspazijas balvas laureāte.

Savukārt Saulcerītes Vieses mazmeita Ieva Viese-Vigula ikdienā strādā par reklāmas tekstu autori, kā arī regulāri raksta pētījumus un recenzijas par literatūru un kino portāliem „Satori”, „Kino Raksti” un žurnālam „Punctum”. Publicējusi vairākus stāstus bērniem un pieaugušajiem, raksta dzeju.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).

Pasākuma norises laiks: 2019. gada 16. oktobris, 18.30–20.00.

Ieejas maksa: 2.00 €.

Sīkāka informācija: Ilze Andresone, +371 67289767; +371 29254346; ilze.andresone@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Andreja Upīša muzeja rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Informāciju sagatavoja: Zane Grudule, Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste, Stabu ielā 18, Rīga, LV-1011, www.memorialiemuzeji.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit