RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Atskats uz projekta “Mūsu vērtības” pasākumiem jūnijā

Neskatoties uz to, ka sakarā ar ārkārtas situāciju valstī nācās pārcelt vairākus projekta pasākumus, jūnijā Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestāde īstenoja vairākus svarīgus projekta pasākumus.

Notika ilgi gaidītais seminārs pedagogiem un nodarbības bērniem “Latvisko vērtību iepazīšana darbā ar mālu”, kuras vadīja psiholoģe Kristīne Tomsone. Pedagogi guva vērtīgu informāciju par to, kas jāievēro gatavojoties darbam, kādi palīglīdzekļi nepieciešami, kas jāievēro māla apdedzināšanas procesā, taču galvenie uzdevumi tika mērķēti uz to, lai katrā no dalībniekiem atraisītu radošumu un brīvu garu.

Tomsones nodarbības nosacīti var iedalīt divās daļās – laiks, kad iemācīties ko jaunu un laiks sev, kad ir dota brīva iespēja rotaļāties ar mālu. Šo rotaļāšanos kā pamatu psiholoģe ieteica izmantot, organizējot nodarbības bērniem. Brīdī, kad paņemam rokās māla gabalu un sākam to mīcīt, rokas un prāts pats pasaka priekšā ko un kā darīt tālāk. Rezultātā iznāk individuāli un neatkārtojami mākslas darbi. Bet jaunās prasmes – kā savienot detaļas, kā izveidot dažādu struktūru virsmu, ir apgūstamas tāpēc, lai bērnu (un arī pieaugušo) radošās iespējas būtu plašākas.

Rudenī ir plānota bērnu keramikas darbu izstāde un ekskursija pie sadarbības partneriem uz Rīgas 193. pirmsskolas izglītības iestādi, kur jau vairākus gadus darbojas keramikas darbnīca.

Tā kā gadu gaitā, īstenojot sabiedrības integrācijas projektus, esam iedraudzējušies gan ar 193., gan 172. pirmsskolu izglītības iestāžu kolektīviem, kopīgi vēlējāmies ielīgot vasaras Saulgriežus. lai iepazīstinātu mazākumtautību bērnus ar latviskajām tradīcijām.

Taču ārkārtas situācija diktēja savus noteikumus, un Rīgas 193. pirmsskolas izglītības iestādes pārstāvji no dalības pasākumā atteicās. Vasaras Saulgriežus svinējām kopā ar Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem: pārrunājām dažādus ticējumus, dziedājām, gājām rotaļās, taisījām svētku vārtus, kuriem visi dalībnieki izdejoja cauri, iekūrām ugunskuru un devām tam ziedu: (ziedojumu/ dāvanu) ozola lapas – spēkam, pīlādža lapas – aizsardzībai, rudzupuķes – skaistumam. Izrādās, ka katram ziedam vai augam ir sava nozīme.

Ielīgošanu bagātināja par projekta līdzekļiem iegādātais cienasts, māte daba bija parūpējusies par saulainu laiku un kopā pavadījām jaukas rīta cēliena stundas.

Informāciju sagatavoja Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Vita Kaļva

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit