Attālināta mācību procesa īstenošanas iespējas Rīgas skolās

Lai skolas mācības nodrošinātu attālināti nepieciešams skolas vadības komandas saskaņots darbs, izvēloties atbilstošu stratēģiju, saturu un tehnoloģiju rīkus.

Uzņēmumi piedāvā plašu atbalstu, padarot attālinātās mācības vienkāršākas, palīdzot skolotājiem lietot tehnoloģijas, kas veicina pozitīvu sadarbībā balstītu mācīšanos.

Skolas vadībai ir jāapzina attālināto mācību e - platformas, e- saziņas rīki un elektroniskie mācību līdzekļi, kurus izmantot savā skolā un pēc saviem ieskatiem, attālināta mācību procesa nodrošināšanai.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina izmantot  pašvaldības mācību e-vidi: http://macibas.e-skola. Pievienošanās un darbošanās mācību mākonī notiek izmantojot mykoob vai e-klases autorizāciju.

Departaments šajā mācību e-vidē ir izveidojis jaunu sadaļu “Attālinātās mācības Rīgas skolās”. Tajā ir pieejama aktuālā informācija gan par skolvadības sistēmām, attālināto mācību platformām, digitāliem mācību satura resursiem, gan mācību procesā izmantojamām tīmekļa vietnēm, datu uzglabāšanas un dalīšanās iespējām, kā arī par saziņas un videokonferenču lietošanas rīkiem, pārbaudes darbiem, sadarbības organizēšanu un materiālu sagatavošanu. Informācija šajā mācību e-vidē tiks regulāri papildināta.

"Šis ir grūts, bet arī jaunu iespēju laiks. Paldies skolām, pedagogiem un iestāžu vadītājiem par līdzšinējo darbu un uz sadarbību!", uzsākot jaunu pieredzi - attālinātas mācības e-vidē, aicina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora p.i. Ivars Balamovskis.

 

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit