Foto

Atvērto durvju diena Valsts ugunsdzēsības un glābšanas stacijā Nr. 8

17. maijā Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi kopā ar Ekoskolas koordinatori un citiem iestādes darbiniekiem devās uz ugunsdzēsības un glābšanas staciju Nr. 8 Krustpils ielā 10, Rīgā iepazīt ugunsdzēsēju profesiju.

Mūs laipni uzņēma ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki. Iesākumā šķita, ka šī ir tik zināma profesija – ugunsdzēsējs. Bet tā nebija! Ieguvām plašu ieskatu ugunsdzēsēju ikdienā, uzzinājām tik daudz jauna, par ko līdz šim pat nespējām iedomāties! Piemēram, ka ugunsdzēsējiem ir dažādas ugunsdzēsēju mašīnas – bīstamu vielu savākšanai un neitralizēšanai, dažādu ceļu negadījumu un evakuācijas darba mašīnas un tikai ugunsnelaimju gadījumos ar ūdeni pildītas ugunsdzēsēju mašīnas. Pārsteigums bija tas, ka ar 3 tonnām uzpildīta ugunsdzēsēju mašīna ūdeni iztērē 5 minūtēs.

Tāpat uzzinājām, ka ugunsdzēsējiem ir visdažādākie darbarīki – dūmu izkliedētājs, spilventiņi, kurus piepūšot, vissmagāko mašīnu var pacelt 20 cm augstumā, karstuma mērītājs, hidrotērpi, vinčas, cirvji, zāģi. Ugunsdzēsēji labprāt atbildēja uz bērnu jautājumiem.  

Interesanti bija klausīties par to, kādi treniņi notiek ugunsdzēsējiem, jo šī ir bīstama, ārkārtīgi svarīga un  atbildīga profesija. Ātrās apģērbšanās treniņš – ugunsdzēsējam jāprot saģērbties 20 līdz 35 sekundēs!!! 
Bērnu klātbūtnē atskanēja signāls, un visa ugunsdzēsēju brigāde 30 sekunžu laikā devās izsaukumā. Bērni pārliecinājās, cik profesionāli un saskaņoti strādā ugunsdzēsēji. Te darbojas visstiprākie un visatbildīgākie cilvēki!
Organizējot mācību ekskursiju, tika risināti vairāki  Ekoskolas uzdevumi:

  •  bērni iepazinās  ar Ugunsdzēsēju  glābēju profesiju,
  •  aktualizēja Ekoskolas gada tēmu “Transports”,
  •  bērni atkārtoja gājēju un pasažieru noteikumus,
  •  vēroja dažādus transporta veidus uz ielas, tai skaitā dienesta transportu un vilciena  vagonus,
  •  vēroja dažādas ceļazīmes,
  • pārrunāja eko transporta nozīmi,
  •  izmantoja sabiedrisko transportu - autobusu, braucot līdz  ugunsdzēsības stacijai un atpakaļ.

Pateicamies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam un īpaši Rīgas ugunsdzēsības stacijas Nr.8 komandai un komandierim Valdim Dzērvem par uzaicinājumu uz Atvērto durvju dienu.
Sirsnīgi sveicām visus Latvijas valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvjus dzimšanas dienā!
 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit