Foto

Bērnudārzā “Zelta atslēdziņa” - Laiks Ziedonim!

Par godu Latvijas 100 gadu jubilejai Rīgas 264.pirmsskolas izglītības iestāde “Zelta atslēdziņa” turpina iepazīties ar populārākā latviešu literāro pasaku autora - Imanta Ziedoņa - mantojumu.

Imanta Ziedoņa, kuram 2018. gada 3. maijā būtu apritējuši 85 gadi, literārie sacerējumi ietverti Latvijas Kultūras kanonā. Ar saviem darbiem autors veicinājis Latvijas identitātes stiprināšanu, tās garīguma, skaistuma un latviešu tautas kultūras mantojuma saglabāšanu.

Visa maija garumā, kad plauka un ziedēja visa daba, mūsu mazie mākslinieki ar savām skolotājām sāka gatavot teatralizēto uzvedumu pēc Ziedoņa “Dzeltenās pasakas” motīviem. Uzveduma pirmizrāde notika Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā – 1. jūnijā.

Sirsnīgs paldies pasakas teicējai – latviešu valodas skolotājai Kristīnai Jeļisejevai, “cāļu mammai” – latviešu valodas skolotājai Marinai Taranei, un “dzeltenajai gotiņai” – skolotāja palīdzei Tatjanai Prihodjko. Dzeltenās pasakas muzikālo noformējumu nodrošināja mūzikas skolotāja Olga Aleksjuka.

pasakā, kā jau dzeltenajā pasakā, uz skatuves viss un visi bija dzelteni, jo pa saules stariem uz zemi nāca mazie cālēni, dziedot dziesmiņu saulītei, un pati saule pie debesīm mirdzēja kā olas dzeltenums vai kā dzeltena pankūka... Bites arī bija dzeltenas un strops viņām dzeltens. Lauki un pļavas ziedēja dzelteni, visvairāk jau cūkpienes.

Ar saucienu „Laiks Ziedonim!” dzeltenā vistiņa noslēdza uzvedumu, uz ko „Zelta atslēdziņas” mazie skatītāji uzgavilēja – „Laiks Ziedonim!” Arī mēs ceram, ka šīs pirmsskolas audzēkņi būs Ziedoņa garīguma turpinātāji. 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit