Foto

“Ceļš uz karjeru: Mērķis. Izaicinājumi. Kompetences ”

2018.gada 7. un 9. novembrī Rīgas Anniņmuižas vidusskolā KAVPII projekta ietvaros norisinājās Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Ceļš uz karjeru: Mērķis. Izaicinājumi. Kompetences ”, kurā piedalījās 8., 9. un 12.klašu skolēni. Nodarbību vadīja diplomēta karjeras konsultante Jolanta Priede.

Pasākuma laikā 8. klāšu skolēni uzzināja, kā izvirzīt savus karjeras mērķus un sasniegt tos, kā atrast savu dzīves aicinājumu un pareizi izvēlēties nākotnes profesiju. Skolēni uzklausīja derīgos padomus, kā sistemātiski veikt pašnovērtējumu un konkurēt ar robotiem nākotnes darba tirgū.

9.klašu skolēni diskutēja par karjeras izvēles ceļiem, par to, kā izdarīt pareizo izvēli un, vai ir “pareizas” un “nepareizas” profesijas. Nodarbības laikā skolēni izpildīja vingrinājumus spēju definēšanai un noteikšanai, sastādīja plānus ar pamatposmiem un pamatpunktiem, kas ir jāizpilda lai izvēlētos profesiju.

12.klašu skolēni tika iepazīstināti ar karjeras veidiem un to veidošanas scenārijiem, diskutēja par jautājumu, kas ir veiksmīgs cilvēks un kā par tādu kļūt, minēja piemērus no pazīstamo cilvēku pieredzes par karjeras veidošanu. Lektore informēja skolēnus par pieprasītākām spējām un prasmēm darba tirgū, deva skolēniem iespēju lomu spēļu formā pielaikot interesējošu profesiju un sniedza padomu ceļam uz profesijas izvēli.

Informācija: skolas PKK N.Ņikiforova.