Daudzveidīgais karjeras atbalsta pasākumu klāsts Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā

2019./2020. mācību gadā Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas (RZĢ) audzēkņiem bija iespēja piedalīties daudzveidīgos pasākumos, pateicoties Eiropas Sociālā fonda projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanai skolā.

Tikšanas ar absolventiem

Janvārī 10. un 12. klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar I kursa studentiem, RZĢ absolventiem. Gaļiča Polina izstāstīja par izglītību medicīnas jomā, bet Pimenovs Saveliys par Latvijas Universitātes ģeoloģijas virziena programmām. Savukārt 11. un 12. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar I kursa studentiem Striginu Alekseju un Ketneru Kārli, kuri izstāstīja par izglītību Stockholm School of Economics in Riga.

Zināšanu centrs “Naudas pasaule”

Novembrī Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas 11. klases skolēni ar skolotāju Iraīdu Arvanovu apmeklēja Latvijas Banka Zināšanu centru "Naudas pasaule", kas ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi. Zināšanu centrs “Naudas pasaule” ir bāzes elements Latvijas Bankas ekonomikas izglītošanas programmā. Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu: “Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!”. Skolēniem tas bija neaizmirstams piedzīvojums iepazīt naudas pasauli, piedalīties interaktīvajās spēlēs, vērot multivides prezentācijas un īsfilmas. Tā ir iespēja nākotnē interesēties par profesijām, kas saistītas ar šo jomu. 

Augstskolu diena

Novembrī notika viens no augstskolu dienu pasākumiem, kurā, balstoties uz 11.-12. klašu izglītojamo aptaujas rezultātiem, tika uzaicināts Rīgas Aeronavigācijas institūta (RAI) lektors. Rīgas Aeronavigācijas institūts (RAI) ir viena no vecākajām mācību iestādēm Latvijā, ar bagātu pieredzi un tradīcijām aviācijas un transporta speciālistu sagatavošanas sfērā. Kopš 2010.gadā Rīgas aeronavigācijas Institūts ir skolas Pelican Flight Training LLC, kas atrodas lidostā North Perry, Floridā, ASV, partneris. Skolēni uzzināja par šo augstskolu studiju programmām, iestāšanas iespējām, studiju ilgumu, prakses iespējām, apmaiņas programmām un sevis pilnveidošanas iespējām.

Interesantas tikšanās

Janvārī RZĢ notika ģimnāzistu tikšanās ar eksprezidentu Valdi Zatleru. Skolēniem bija unikāla iespēja uzzināt, cik  svarīgi ir nepalaist garām likteņa piedāvātos pavērsienus un nejaušas iespējas, kas rezultātā aizved līdz dzīves lielākajai virsotnei un augstākajam mērķim. Saruna risinājās nepiespiestā gaisotnē, jokojot un brīvi komunicējot. Tas lāva iepazīt V.Zatlera kungu dziļāk, radīja patīkamu iespaidu un vēlmi satikties vēlreiz.

Swedbanka Finanšu laboratorija

Janvārī 11.un 12. klašu skolēni apmeklēja Swedbanka Finanšu laboratoriju. Finanšu laboratorija ir jauna Swedbank sociāla iniciatīva 4.–12. klašu skolēnu finanšu pratības veicināšanai un pilnveidošanai, mudinot pieņemt pārdomātus lēmumus, rīkojoties ar savām finansēm. Laboratorijas apmeklējums ir interaktīva ārpusskolas finanšu izglītības aktivitāte, kas papildina mācību procesu un sniedz iespēju gan iegūt jaunas zināšanas, gan praktiski nostiprināt jau esošās.