Foto

Ekskursijas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Skolēnu rudens brīvlaikā, 21.-23. oktobrim, pulksten 12.00, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina skolēnus, vecākus un pedagogus apmeklēt tematiskās ekskursijas - “Rīga leğendās un teikās” (21.10.), ”Naudas ceļš Rīgā cauri gadsimtiem līdz šodienai” (22.10.), “Iļģuciema stikla fabrikas vēstures stāsti un izstrādājumu krāšņā daudzveidība” (23.10.), kā arī apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes. 

Uz ekskursijām iespējams pieteikties rakstot uz: ekskurs@rigamuz.lv vai zvanot: 67356676. Dalībnieku skaits ekskursijās ierobežots.

Muzejs informē – lai pasargātu sevi un apkārtējos no Covid-19 infekcijas straujas izplatīšanās, muzeja apmeklējuma laikā obligāti jālieto elpošanas aizsardzības līdzekļi – sejas maskas.

Trešdien, 21. oktobrī, plkst. 12.00 ekskursijas “Rīga leģendās un teikās” dalībnieki, caur nostāstu, leğendu un teiku vēstījumiem iepazīs Rīgas pilsētas rašanās un attīstības vēsturi, rīdzinieku dzīves un sadzīves iespējas, paradumus dažādos laikos, ielūkojoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Seno paaudžu radošā domāšana radījusi apbrīnas vērtus stāstus par savu dzīvi, notikumiem, kuros savijusies fantāzija un realitāte. Stāstu izteiksmība veicināja to saglabāšanos no mutes mutē, no paaudzes paaudzē, sniedzot mums, 21. gadsimtā, nekur citur nerodamu svarīgu informāciju par to, kā ritēja dzīve, kādas bija reālijas, kā tolaik ļaudis uztvēra sevi un apkārtējo pasauli.

Ceturtdien, 22. oktobrī, plkst. 12.00 ekskursija “Naudas ceļš Rīgā cauri gadsimtiem līdz šodienai” sniegs iespēju ielūkoties dažādu gadsimtu rīdzinieku naudas lādēs un maciņos, iepazīt procesus un vēstures laika griežus, kas radīja naudas jeb preču apmaiņas līdzekļu jēdzienu, uzzinot, kāda ir senākā nauda, kas atrasta Rīgā, kad Rīgā sāka kalt naudu, kā tā mainījās, attīstījās dažādu varu ietekmē. Nauda stāsta, tā rāda, pierāda, atspoguļo vēstures gaitu – dzintara ceļš, Livonija, Rīgas brīvpilsēta, poļu-zviedru laiki, Krievijas impērijas laiks, Latvijas valsts… un tā naudas ceļš ekskursijas dalībniekus atvedīs līdz mūsdienām.

Piektdien, 23. oktobrī, plkst. 12.00 ekskursija “Iļģuciema stikla fabrikas vēstures stāsti un izstrādājumu krāšņā daudzveidība”. Ekskursija krāšņajā un daudzveidīgajā izstādē „Iļģuciema stikls”, kurā eksponēti vairāk nekā 400 visdažādākie priekšmeti. Līdzās izstādes „galvenajiem varoņiem” – stika izstrādājumiem, te ieraugāmas arī kinohronikas, fotogrāfijas, dokumenti, plāni, kartes un darbarīki, kas vēsta par Iļģuciema fabrikas vēsturi un sniedz ieskatu stikla apstrādes darba procesā. Izstādē pirmo reizi vienkopus apskatāma no 19. gadsimta beigām līdz 1960. gadam Iļģuciemā ražotā stikla produkcija. Izstādes stāsts paver ieskatu stikla trauku tapšanas procesā, kā arī sniedz jaunas zināšanas un raisa apbrīnu, lūkojoties uz izcilu aroda meistaru radīto, skaisto un dažādo trauku lielo klāstu, kas tapuši Iļģuciemā gandrīz 100 gadu laikā.

Muzeja plašajās ekspozīciju telpās tiek ievēroti ar Covid-19 pandēmiju noteiktie, epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Muzeja apmeklētāju ievērībai! Ja Jums ir kāda no akūtām elpceļu infekcijas pazīmēm, vai esat bijis ciešā kontaktā ar saslimušo Covid-19 personu, lūgums apmeklējumu atlikt uz citu laiku. Būsim atbildīgi par sevi un apkārtējiem!

Skolēnu brīvlaikā ekskursiju apmeklējuma maksa - 2,00 EUR. 

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit