Foto

Ekskursijas un nodarbības skolēniem LU Botāniskajā dārzā

Sākoties jaunajam mācību gadam, LU Botāniskais dārzs skolēniem piedāvā iepazīt augu valsti aizraujošās un izglītojošās ekskursijās un tematiskajās nodarbībās.

LU Botāniskais dārzs ir vieta, kur bērni un jaunieši var iepazīt augu pasaules daudzveidību, papildināt skolā iegūtās zināšanas un attīstīt interesi par dabu. Dārzā skolēniem pieejamas gan ekskursijas, gan tematiskās nodarbības. Ekskursijās gids grupu iepazīstina ar interesantakajām dārza ekspozīcijas daļām, to skaitā tropu, subtropu un tuksnešu augiem, indīgajiem augiem, reliktiem jeb augu valsts “dinozauriem” , ūdensaugiem un daudziem citiem. Ekskursijā ietverts arī Tauriņu mājas apmeklējums. Ekskursijas pieejamas latviešu, krievu un angļu valodā un to saturs pielāgojams visa vecuma un zināšanu līmeņu skolēniem.

Tematiskajās nodarbībās iespējams padziļināti apgūt kādu no plašajām botānikas tēmām, piemēram, ekosistēmu daudzveidību, indīgos augus, aizsargājamos augus vai eksotiskos augļus. Tematisko nodarbību laikā skolēni spēlē izglītojošas spēles, dodas nelielās, tematiskās ekskursijās, kā arī atkārto un nostiprina skolā apgūtās zināšanas. Tematiskās nodarības pieejamas latviešu un krievu valodā, un arī tās ir pielāgojamas dažādu vecuma un zināšanu līmeņu skolēniem.

Gan nodarbības, gan ekskursijas LU Botāniskajā dārzā jāpiesaka vismaz 1 nedēļu iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv vai zvanot pa tālruni 67450860 (darba dienās 9.00-17.00). Ekskursijas un nodarbības ir pielāgojamas visa vecuma un zināšanu līmeņu skolēniem.

Plašāk ar LU Botāniskā dārza piedāvājumu skolēniem un cenām iespējams iepazīties šeit:
Ekskursijas https://www.botanika.lu.lv/ekskursijas/
Tematiskās nodarbības https://www.botanika.lu.lv/macies/macibu-stundas/

Atgādinām, ka skolēnu grupām ieejas biļetēm LU Botāniskajā dārzā ir īpašs piedāvājums – visa gada garumā ieejas biļete dārzā maksā 1.90 EUR (minimālais bērnu skaits grupā – 10).

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. septembrī dārzs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.

 

Informāciju sagatavoja: Agnese Reķe, LU Botāniskais dārzs

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit