Foto

Erasmus+ projekts par spēlēm Rīgas 18. vidusskolā

No 01.10.2017. līdz 01.10.2019. Rīgas 18. vidusskola īstenoja Erasmus+ projektu “READY, STEADY, START! Better living through old games” (“Uzmanību, gatavību, starts! Dzīvojam labāk, izmantojot vecās spēles"). Projekta dalībvalstis bija: Turcija, Bulgārija, Rumānija, Polija, Lietuva un Latvija.

Projekta galvenais mērķis bija ar tradicionālajām spēlēm apvienot dažādas paaudzes, dot iespēju pavadīt vairāk laiku kopā. Iemācīt skolēniem tradicionālas vecāku un vecvecāku spēles un samazināt digitālā vidē pavadīto laiku.

2019. gadā no 9. līdz 11. septembrim mūsu skolā notika pēdējā projekta koordinatoru starptautiskā sanāksme.

Vizītes laikā Latvijā notika darbs grupās, lai apkopotu un izvērtētu projekta laikā paveikto, novērtētu projekta produktus un plānotu rezultātu izplatīšanu, kā arī tika sagatavoti vairāki materiāli noslēguma atskaitei. Projekta partneri nolēma turpināt sadarbību un sāka plānot jaunu projekta kopā.

Projekta partneri viesojās Rīgas 18.vidusskolā, kur varēja iepazīties ar skolas vēsturi, tradīcijām un panākumiem, apmeklējot skolas muzeju. Dalījāmies pieredzē par izglītības procesa organizēšanu un vadīšanu, projekta  “READY, STEADY, START! Better living through old games” realizāciju. Pārrunājām metodiskos paņēmienus, spēles, kuras var izmantot mācību stundās, lai labāk un interesantāk apgūtu kādu priekšmetu. Mūsu skolas komanda sagatavoja svinīgu pasākumu viesu uzņemšanai projekta popularizācijas un izplatīšanas nolūkos. Iepazīstināja viesus ar nacionālo virtuvi, kultūru, tradicionālām spēlēm (Novuss).

Sanāksmes laikā projekta komandas dalībnieki apmeklēja Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta Departamentu. Iepazinās ar Rīgas pilsētā pieejamajām  iespējām piedalīties Erasmus+ un vietēja mēroga projektos, kādus labumus dod mums piedalīšanās projektos.

Mobilitātes laikā projekta viesi iepazinās arī ar Latvijas kultūras mantojuma pērlēm – Vecrīgu, Rundāles pili, Jūrmalu un Brīvdabas muzeju, kur kopā uzspēlējām Latvijas tradicionālas spēles.

Projekta realizācijas laikā divu gadu garumā piedzīvots ne mazums. Paveikts daudz uzdevumu, sadarbojoties ar mūsu skolas skolotājiem, vecākiem un vecvecākiem. Mēģinājām attālināt skolēnus no digitālās pasaules, iesaistot viņus tradicionālās spēlēs kopā ar citam paaudzēm. Projekta ietvaros daži skolēni pirmo reizi savā dzīvē izbrauca no Latvijas un apmeklēja citas valstis. Skolēni uzlaboja komunikācijas, angļu valodas prasmes, veidoja izpratni, ka svešvalodas zināšanas ir svarīgas.

Liels paldies visiem mūsu kolēģiem no Turcijas, Bulgārijas, Rumānijas, Polijas un  Lietuvas. Ceram uz ilgstošu turpmāko sadarbību un draudzību ar visiem projekta partneriem.

Projekta koordinatore Natālija Jesehina

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit