Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Svētdien, 28. aprīlī, Ģimenes dienā “Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kad, kāda tā bija un kur tā tecēja” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā bērni kopā ar pieaugušajiem tiks gaidīti uz aktīvu, izzinošu ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām.

Meklējam un atklājam muzejā un Vecrīgā!”, kas sāksies plkst. 12.00 un 15.00, bet radošās darbošanās vietā bērni kopā ar vecākiem (no 11.00 – 15.30) varēs nostiprināt muzejā gūto informāciju un emocionālos iespaidus, zīmējot un iepazīstot senās Rīgas karti. Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu.

Plkst. 12.00 un 15.00 uz ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām. Meklējam un atklājam muzejā un Vecrīgā!” aicināti bērni kopā ar pieaugušajiem. Muzeja vestibilā interesentus sagaidīs ekskursijas vadītājs - muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis. Ekskursija sāksies muzeja ekspozīcijā, bet turpināsies Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz līkumojusi Rīdzenes upe. Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe ir 13. gadsimta Livonijas Indriķa hronika. Ekskursijas laikā muzejā būs iespēja iepazīties ar Rīdzenes upes vēsturi, uzzināt kāda izskatījās senā Rīgas osta un kāpēc upe tika aizbērta, varēs apskatīt seno Rīgas kuģi un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Ekskursija turpinājumā, dodoties pastaigā pa Vecrīgu, tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzenes upe. Tā kā ekskursija sāksies muzejā, bet turpināsies Vecrīgā, ērti apavi būs ļoti noderīgi. Interesentiem jāieplāno laiks apmēram divu stundu garumā.

No plkst. 11.00 – 16.30 bērni kopā ar vecākiem radošās darbošanās vietā “Rīga, Rīdzene un es – zīmē, iepazīsti kartes!” varēs trenēt roku kartogrāfijā, iezīmējot Rīdzenes upi Vecrīgas plānā, kā arī zīmēt un krāsot ēkas, kādas iedzīvotāji cēla pirms daudziem gadsimtiem Rīdzenes upes krastā.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu: pieaugušajiem EUR 2,50; pensionāriem un studentiem EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem - brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv; Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation; Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/Rigas-muzejs/;

Twitter: RVKM , @riga_muz

Anotācija pievienotajam attēlam: Rīgas panorāma. 17. gadsimta vidus. Vara grebums. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) krājuma.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit