Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Svētdien, 22. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina bērnus kopā ar vecākiem uz Ģimenes dienu „Kas un kā notika Rīgas tirgus plačos senos laikos”.

Programmā: plkst. 12.00 un 15.00 ekskursija ar rotaļīgi izzinošām atkāpēm “Tirdzniecība un dzīve tirgus laukumā – andele, tikšanās, umurkumurs un citas tradīcijas Rīgā cauri laikiem”, no 11.00 – 17.00 radošās darbošanās vieta “Iepazīsti, izdomā, zīmē!” būs paredzēta bērnu un vecāku mākslinieciskai kopdarbībai.

Ģimenes dienas ekskursija “Tirdzniecība un dzīve tirgus laukumā – andele, tikšanās, umurkumurs un citas tradīcijas Rīgā cauri laikiem” sāksies plkst. 12.00 un 15.00, to vadīs vēsturnieks, muzeja pedagogs Dāvis Vilcāns. Ekskursijas gaitā būs arī rotaļīgi izzinošas atkāpes, kas palīdzēs tās dalībniekiem izprast kāda laikaposma reālijas. Ekskursijas atraktīvā norise sniegs ieskatu Rīgas, kā tirdzniecības pilsētas, attīstībā un rīdzinieku sadzīvē, kas saistīta ar norisēm tirgus laukumos jeb plačos gadsimtu gaitā. Rīga izsenis veidojusies kā izdevīga vieta tirdzniecībai, kur ceļi krustojušies no Rietumiem un Austrumiem. Tirgus laukums jeb tirgus placis visos Rīgas gadsimtos ieņēmis ievērojamu vietu pilsētnieku dzīvē. Tas bija ne tikai andeles jeb pirkšanas un pārdošanas vieta, tas bija sabiedriskās dzīves centrs – Rīgas sirds. Tur varēja uzzināt jaunākos notikumus, tur notika pilsētnieku gaidīti svētki un krāšņas aktivitātes, piemēram, bruņinieku turnīri un umurkumurs.  Daudz no tā “savām acīm” ir skatījis lielais koka milzis - Rīgas Lielais Kristaps, kuru tagad var sastapt Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

Ģimenes dienas ekskursijā varēs uzzināt vairāk par norisi Rīgas tirgus placī, kas aprakstīta arī 1865. gadā tapušajā Ernesta Dinsberga un Mārča Reinberga humoristiski drastiskajā dzejdarbā “Rīga jeb ziņģe par Rīgu un viņas dzīvi”. Lūk, neliels fragments: “Daudzi stundām nopūlējas,/ Kamēr vienam izlaimējas/ Augšām tikt - un rokā dabū/ Šķiņķības un naudu labu”. Bazīlijs Plīnijs, 16. gadsimta dzejnieks un mediķis, poēmā “Slavas dziesma Rīgai” šādus vārdus veltījis Rīgas tirgiem: “Taču, ja pilsētas kādas mēs tirgu cildināt varam,/ Pirmāmkārt uzslava šī pienāktos Rīgai nudien!” un “Kā gan jel neuzplaukt Rīgai reiz bagātā rocībā savā?/ Precēm tik pārpilna šī pilsēta vārās un murd”.

No plkst. 11.00 – 17.00 radošās darbošanās vietā “Iepazīsti, izdomā, zīmē!”, kas paredzēta bērnu un vecāku mākslinieciskai kopdarbībai, būs iespēja ekskursijā un muzeja apskatē gūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot.

Ģimenes dienas apmeklējums - ar muzeja ieejas biļeti, programmas ekskursija un aktivitātes – dāvanā. Ieejas maksa muzejā: Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) – EUR 7,-; citas ieejas biļešu kategorijas: pieaugušajiem – EUR 5,-, skolēniem – EUR 1,-, pensionāriem EUR 3,-, studentiem – EUR 3,-. Pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm ar "3+ Ģimenes karti" – brīva ieeja.   

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv; Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation , Twitter: RVKM;  Draugiem.lv: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.

Anotācija pievienotajam publicitātes attēlam:

Fragments no 1842. gada litogrāfijas “Zāļu vakars Rīgā”. Autors T.H.Rikmanis. No RVKM krājuma.
Bērni nodarbībā Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja apmeklējuma laikā.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv, www.rigamuz.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit