Foto

Grāmatas “Pārdaugavas pirmsskolas laikmeta griežos” atvēršanas svētki

2019. gada 9. aprīlis Rīgas 53 pirmsskolas izglītības iestādēm bija vēsturiska diena, jo tika prezentēts viņu kopdarbs, kas tika apkopots grāmatā “Pārdaugavas pirmsskolas laikmeta griežos”.

Klātesošos uzrunāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Ivars Balamovskis, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks Aleksandrs Parņenkovs un Pirmsskolu nodaļas vadītāja Iveta Nagla. Ar Rīgas domes godarakstu Nagla sveica Latvijas pedagoģijas vēstures pētnieci, emerēto profesori Aīdu Krūzi 70 gadu jubilejā.

Tikai tas, kurš pazīst pagātni, var saprast tagadni, var noteikt nākotni, to grāmatas fragmentu lasījumā uzsvēra Vineta Jonīte, Rasma Purmale, Antra Vilcāne un Līvija Baļčūne.

Svinīgi izskanēja kopdziesma “Nevis slinkojot un pūstot”. Pasākumā muzicēja un dzeju lasīja 2018. gadā darbu uzsākušās pirmsskolu vadītājas Inese Šīmane, Aija Ozola un Gunita Dalijeva. Noslēgumā skanēja Imanta Kalniņa dziesma “Piena ceļš”  pirmsskolas izglītības iestādes “Cielaviņa” mūzikas skolotāju izpildījumā.

Katra upe sākās no mazas urdziņas, kas, pieņemoties spēkā, kļūst arvien ūdeņiem bagātāka, skaistāka, plašāka. Arī šīs grāmatas “Pārdaugavas pirmsskolas laikmeta griežos” tapšanas sākums ir Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības konsultatīvā centra vadītājas Ārijas Ansbergas ideja – par godu Latvijas simtgadei organizēt pasākumu kopu “Saules mūžu Latvijai”. Vispirms bija iecere 2018. gada 4. decembrī Pārdaugavas izpildirekcijā organizēt Kurzemes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu radošo darbu izstādi “Mūsu spēks Latvijas simtgadē”. Ā. Ansbergas sadarbība ar Pārdaugavas izpilddirekciju aizsākās 2017. gadā, kad tika atjaunota Kurzemes rajona tradīcija – Bērnības svētki Dzegužkalnā, ko organizēja toreizējais pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” Konsultatīvais centrs.

Pārdaugavas izpilddirekcijas jurisdikcijā ir Kurzemes rajons un Zemgales priekšpilsēta, tāpēc likumsakarīga bija doma, ka piedalīties izstādē jāaicina arī Zemgales priekšpilsētas pirmsskolas izglītības iestādes.

Doma rada domu, paveiktais darbs – jaunas ieceres, tāpēc tika nolemts apkopot izstādes materiālus, papildinot tos ar ieskatu katras izglītības iestādes vēsturē un šodienā, lai taptu pirmsskolas izglītības iestāžu darba vēstures lieciniece – grāmata “ Pārdaugavas pirmsskolas laikmeta griežos”.

Grāmatā ieskatu par Pārdaugavas bērnudārzu (tagad pirmsskolu) ceļu vēstures līkločos ir pētījusi un aprakstījusi Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja, privātvēsturniece Vineta Jonīte. Grāmata “Pārdaugavas pirmsskolas laikmeta griežos” ir kā aicinājums visām pirmsskolas izglītības iestādēm pētīt un apkopot materiālus par savu pagātni, tagadni un nākotnes iecerēm.

Radošumu un prieku par savu darbu vēlot – Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” vadītāja Rasma Purmale

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit