Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē

Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē

Rīgas 33. vidusskola kopš 2022. gada ​1. oktobra gan piedalās, gan arī pati organizē dažādas aktivitātes, kas notiek projekta ”Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” ietvarā.

22. maijā tika organizēts pasākums "Kultūru tikšanās", kas notika Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas pagalmā, pulcējot skolēnus gan no Rīgas 33.vidusskolas, gan no Rīgas Bolderājas jaunās skolas, gan Rīgas 80. vidusskolas.

Pasākuma dalībnieki bija dažādu nacionalitāšu un kultūru pārstāvji. Savstarpēji iepazīstoties, skolēni uzklausīja pašu sagatavotās prezentācijas par latviešu, ukraiņu un krievu tautas tradīcijām, kultūru, kopīgi dziedāja grupas “Prāta vētras” dziesmu un dejoja latviešu tautas deju “Tūdaliņ tāgadiņ”.

Skolēniem lielu prieku sagādāja uzdevums, kas saistīts ar Rīgas Bolderājās Jaunās skolas ēkas izpēti (celta 1876. gadā), kura neapšaubāmi uz visiem atstāja grandiozu iespaidu - līdzīgu skolu nebija redzējuši ne mūsu viesi no Rīgas 80. vidusskolas, ne ukraiņu skolēni. 

Kamēr skolēni atpūtās, draudzējās un pildīja izzinošos uzdevumus, Ukrainas civiliedzīvotāju skolēnu mammas vārīja boršču uz atklātas uguns, noteiktā secībā pievienojot iepriekš sagatavotajam buljonam klāt kartupeļus, kāpostus, pēc tam arī apceptus burkānus, sīpolus, bietes, garšvielas, citronu sulu, utt. Lieki teikt, ka zupa izdevās brīnumaini garda!

Pēc pusdienām katrs dalībnieks pats gatavoja sev saldo ēdienu, kas raksturīgs latviešu tautai - rupjmaizes kārtojumu. Šo procesu vadīja skolas pavāre. Ja sākumā atsevišķi skolēni (īpaši draugi no Ukrainas) uz to skatījās skeptiski, tad pēc tā nogaršošanas lielākā daļa dalībnieku pagatavoja un baudīja vēl papildu porcijas.

Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki izvērtēja pasākumu, sadevās rokās un novēlēja mieru Ukrainai un visai pasaulei.

Kopumā var secināt, ka pasākums bija izdevies: tā dalībnieki uzzināja daudz ko jaunu par vairāku tautu kultūras tradīcijām, ieguva jaunus draugus, iemācījās gatavot Ukrainas nacionālo ēdienu – boršču un Latvijā populāro saldo ēdienu - rupjmaizes kārtojumu, baudīja šo mielastu un kopā pavadīja laiku senās, staltās Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas pagalmā un tās ēnainajā parkā.

Par iespēju īstenot šādu pasākumu jāpateicas Izglītības Attīstības centram un tā vadītājai Ivetai Vērsei,  Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas direktorei Rutai Dzenei par viesmīlību, skolas pavārei Olgai Golubejai un Ukrainas civiliedzīvotāju skolēnu mammām: Irynai Zasymenko, Olhai Vasylchenko un Rīgas 33. vidusskolas 11. klases skolnieces mammai Ivannai Korolovai, Rīgas 80. vidusskolas direktorei Annai Vladovai, kā arī, protams, Rīgas 33. vidusskolas projekta ”Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” komandai un direktorei Inārai Kostinai par uzņēmību!

Projektu ”Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Plašāka informācija par projektu pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja Rīgas 33. vidusskolas projekta koordinatore Anita Japiņa

Galerijas