Iepazīstam operas un baleta mākslas aizkulises

Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Rīgas 85.vidusskolas 3. un 4. klašu skolēni devās uz Latvijas Nacionālās operas un baleta teātri, kur notika nodarbība “ Mūzika un deja kā profesija.”

Skolēniem bija iespēja doties ekskursijā pa operas telpām un ielūkoties tādās telpās, kur izrādes apmeklētāji netiek ielaisti. Gide detalizēti skolēniem pastāstīja, kādu profesiju pārstāvji strādā operā, kādi ir pienākumi katrā no amatiem. Skolēniem bija iespēja uzkāpt uz skatuves, varēja uzzināt profesiju daudzveidību operā, izglītojamie viesojās  baletdejotāju treniņu zālē, kur arī paši varēja izmēģināt savas spējas, iejūtoties baletdejotāja lomā, kā arī apmeklēja rekvizītu telpas un uzzināja, kā mākslinieki tiek sagatavoti izrādei.

Apkopojot skolēnu anketu rezultātus, kur skolēni izteica savu viedokli par ekskursiju, jāsecina, ka skolēniem ekskursija ļoti patika, jo bija iespēja ielūkoties tādās telpās, kur citi netiek ikdienā laisti.

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Indra Jēruma.