Foto

Iepazīstam Vasaras saulgriežu ielīgošanas tradīcijas

Dažas dienas pirms Jāņiem Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē tika uzņemti ciemiņi no Riga International Meridian School – bērni no Krievijas, Amerikas, Turcijas un Latvijas, lai kopā ar mūsu audzēkņiem, iepazītu vasaras saulgriežu ielīgošanas tradīcijas.

Pasākums notika sabiedrības integrācijas projekta “Esiet sveicināti, draugi!” ietvaros un viens no tā mērķiem ir sekmēt izglītojamo starpkultūru komunikācijas prasmes un pilnveidot izpratni par dažādu tautu nacionālajām un kultūras īpatnībām.

Iestādē šobrīd izglītojas liels mazākumtautību bērnu īpatsvars, turklāt vide, kurā dzīvojam, ar katru gadu kļūst aizvien multikulturālāka, kas ir pamats šāda projekta aktualitātei.

Ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, bija pārdomāts par to, lai izvairītos no liela bērnu skaita pulcēšanās vienuviet – rotaļu un dziesmu mācīšanās, tradīciju iepazīšana notika nelielos apļos, pa grupām.

Tika godināti divi klāt esošie iestādes Jānīši, kuri rībinādami bungas, izgāja sveikt visus sanākušos jāņabērnus. Iededzām Jāņu ugunskuru, kurš tika izrotāts ar sanestajām jāņuzālēm. Skolotājām, auklītēm un pāris atnākušajām māmiņām bija iespēja sniegt ugunskuram ziedu: liepu lapas -  lokanumam, pļavas puķi – skaistumam, kumelītes – veselībai, ozola lapas – izturībai.

Rotaļā, kurā vienlaikus sacentās divi bērni, lēkājot uz vienas kājas un tā cenšoties noturēties noteiktu laika sprīdi (simboliski – dienas un nakts cīņa), vērojām, ka parasti uzvarēja draudzība un nepadevās neviens. Tas nozīmē, ka nākošajā gadā vajadzētu valdīt līdzsvaram un visam tumšajam pamazām atkāpties.

Un kā tad bez pīrāgiem un Jāņu siera? Cienājās visi, tiesa – dažiem ciemiņiem neparasta šķita mūsu ķimeņu siera garša, vairāki bērni to ēda pirmo reizi.

Pasākuma noslēgumā radošajā darbnīcā katram bija iespēja pagatavot nelielu gleznu no jāņuzālēm, kuru paņemt līdzi piemiņai.

Par projekta organizēšanu atbildīgā persona, Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Vita Kaļva

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Galerijas